Praėjusią savaitę LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (LIDL-MKL) mūsų mokyklos komandos turėjo 25 susitikimus. Įdomiausi įvykiai krepšinio aikštelėje pateikiami savaitės apžvalgoje.

DVIGUBA U19 SAVAITĖ

Intensyvus tvarkaraštis išpuolė trenerio Rolando Peniko devyniolikmečiams. Praėjusią savaitę mokyklos vyriausieji turėjo dvejas rungtynes, per kurias pasiekė pergalę ir patyrė apmaudų pralaimėjimą: namuose įveikta Marijampolės SC-„Alvarsas“ ekipa (77:55), o išvykoje nusileista Palangos SC ekipai (84:88).

Antrojo etapo kovas pradėję devyniolikmečiai šiuo metu yra iškovoję 2 pergales ir patyrė 3 pralaimėjimus bei užima 3-čiąją vietą E grupėje.

ĮVYKIAI U13 FRONTE

Dar viena dviguba savaitė išpuolė Tomo Tarasevičiaus trylikamečiams: savaitės pradžioje vilniečiai namuose nesunkiai susitvarkė su V. Knašiaus KM I ekipa (81:60), o penktadienį stojo į principinį mūšį su Sostinės KM I-„OUTPRO.LT“ ekipa. Stipriai pralaimėtas antrasis rungtynių ketvirtis berniukams apsunkino situaciją ir nepaisant visų atkaklių bandymų prisivyti varžovus, sėkmė šį kartą lydėjo priešininkus – išvykoje nusileista rezultatu 61:67.

Dviguboje savaitėje ir vėl spindėjo Gabrielius Buivydas. Vasario mėnesio naudingiausias mokyklos žaidėjas per du susitikimus vidutiniškai fiksavo 17 taškų, 7,5 atkovotų kamuolių ir 21 naudingumo balų vidurkį.

Su 16 pergalių ir 2 pralaimėjimais VKM I šiuo metu užima pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje.

Dvi pergales praėjusią savaitę iškovojo ir Vilniaus KM II antroji ekipa (tr. Gintaras Razutis). Vilniečiai išvykoje susitvarkė su Mažeikių SM komanda (99:73), o namuose įveikė Rokiškio KKSC krepšininkus (110:20). Iki šiol nepralaimėję trylikamečiai antrajame etape turi 7 pergales iš tiek pat galimų, o bendras pergalių ir pralaimėjimų santykis šiame sezone yra 19 pergalių iš eilės ir nei vieno pralaimėjimo! Šaunuoliai!

Vienvaldžiai turnyrinės lentelės lyderiai toliau pasitinka varžovus: artimiausios rungtynės laukia išvykoje su Saulės miesto atstovais.

Su metais vyresniais besivaržantys dvylikamečiai (tr Mindaugas Sakalauskas) taip pat papuolė į U13 B diviziono 2-ąjį etapą. Praėjusią savaitę VKM VI H grupėje įveikė Visagino KM krepšininkus (78:29) ir iškovojo jau 3-čiąją pergalę paeliui. Su 4 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais vilniečiai savo grupėje yra treti.

APMAUDŪS PRALAIMĖJIMAI

Du pralaimėjimus paeliui patyrė trenerio Lino Šalkaus vadovaujama Vilniaus KM I -„ŠILPUTA“ (U18). Milžinišką rungtynių krūvį turintys aštuoniolikmečiai namuose nusileido Sostinės KM I-„EMSI“ ekipai (72:81), o sekmadienį pergalė iš rankų išslydo ir Alytuje, kur nesėkmingai sužaidę rungtynių pabaigą, vilniečiai turėjo pripažinti vietos krepšininkų pranašumą (82:84).

Dviguboje savaitėje mūsiškių gretose išsiskyrė Gedas Jucius: gynėjas per 2 susitikimus vidutiniškai fiksavo 24 taškų vidurkį.

Su 10 pergalių ir 8 pralaimėjimais VKM I-„ŠILPUTA“ rikiuojasi 4-oje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Savo rakto į pergales neatranda ir penkiolikmečiai (tr Edvinas Justa), kurie išvykoje nusileido Sostinės KM I-„WARRANTY EXPERT“ (48:90). Mūsiškių gretose Daniel Lavrinovich pelnė 9 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 16 naudingumo balų.

Pastarasis pralaimėjimas mūsiškius nustūmė į 11-ą vietą turnyrinėje lentelėje, tačiau jie kol kas yra sužaidę mažiau rungtynių.

Dar vienas apmaudus pralaimėjimas užfiksuotas ir šešiolikmečių tarpe: E. Justos auklėtiniai atsakomosiose antrojo rato rungtynėse kiek netikėtai dar kartą nusileido Sostinės KM II ekipai (85:89). Tokį rezultatą nulėmė paskutinysis rungtynių ketvirtis, kurį mūsiškiai pralaimėjo rezultatu 19:27.

Geriausias sezono rungtynes sužaidė Džiugas Paužuolis: įžaidėjo sąskaitoje 14 taškų, 4 taiklūs tolimi metimai ir 17 naudingumo balų.

Su 11 pergalių ir 3 pralaimėjimais VKM I smuktelėjo į 4-ąją vietą turnyrinėje lentelėje, tačiau yra sužaidę mažiau rungtynių.

PERGALINGI U14 PASIRODYMAI

Toliau pergalingai žygiuoja trenerio Andriaus Šležo keturiolikmečiai. Jaunieji krepšininkai išvykoje įveikė Panevėžio SC ekipą (88:72). Naudingiausiai mūsiškių gretose rungtyniavo Gabrielius Kerys, kurio sąskaitoje dvigubas dublis: 16 taškų, 12 atkovotų kamuolių ir 22 naudingumo balai.

Su 12 pergalių ir 2 pralaimėjimais vilniečiai turnyrinėje lentelėje šiuo metu yra antri.

Pergalę iškovojo ir mokyklos keturiolikmetės, kurios namuose, rezultatu 59:52, įveikė Ukmergės SC I-„VILKMERGĖLĖ“ ekipą. Šiose rungtynėse dvigubais dubliais išsiskyrė net 2 mūsų mokyklos auklėtinės: Monika Cimalonskytė (11 tašk, (4/5 dvitašk.), 10 atk. kam., 14 naud. bal.) ir Ugnė Viščinytė (20 tašk., (10/15 dvitašk.), 10 atk. kam., 14 naud. bal.).

Tai buvo 7-oji merginų pergalė šiame sezone. Po 10-ies rungtynių merginos taip pat turi 3 pralaimėjimus ir šiuo metu turnyrinėje lentelėje užima 3-čiąją vietą.

„PIRMOJO IŠŠŪKIO“ TARPUSAVIO DERBIS

Praėjusią savaitę „PIRMAJAME IŠŠŪKYJE“ buvo užfiksuota turnyrinės lentelės kaimynių dvikova: B grupėje rungtyniaujanti Vilniaus KM II ekipa (tr. Žilvinas Grušas) susitiko su trenerės Onos Dindaitės-Mukienės vadovaujama Vilniaus KM III komanda. Čia stipresnė buvo antroji komanda, kuri šventė pergalę rezultatu 69:46.

VKM II šiuo metu yra iškovojusi 6 pergales ir patyrusi 5 pralaimėjimus bei užima 5-ąją vietą grupėje, tuo tarpu VKM III turi 4 pergales ir 7 pralaimėjimus bei yra laipteliu žemiau.