Praėjusią savaitę LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionate mūsų mokyklos komandos A divizione turėjo 7 rungtynes. Visi pasirodymai vyko Vilniuje – 5 susitikimai namuose ir 2 išvykos rungtynės. Įdomu ir tai, jog savo atkrintamųjų kovas pradėjo ir mūsų mokyklos keturiolikmetės. Po trumpos pertraukos įdomiausius įvykius aptariame tradicinėje savaitės apžvalgoje.

SOSTINĖS DERBIAI

Gintaro Razučio treniruojama keturiolikmečių antroji komanda dar kartą šiame sezone pasiekė pergalę prieš Sostinės KM II ekipą. Mūsiškiai namuose šventė pergalę rezultatu 83:58. Visus keturis kėlinius laimėje G. Razučio auklėtiniai per pirmus du kėlinius susikrovė 10 taškų persvarą bei antrojoje pusėje, nemažinę apsukų, padidino savo persvarą iki 25 taškų, taip švęsdami 6-tąją pergalę šiame sezone.

Naudingiausiai mūsiškių gretose rungtyniavo Mantas Klevinskas, kuris buvo arti dvigubo dublio: žaidėjo sąskaitoje 15 taškų, 9 atkovoti kamuoliai ir 18 naudingumo balų.

Sėkmingai pradėję savaitę, Vilniaus KM II turėjo ir rimtesnį iššūkį, susitikdami su vienais iš turnyrinės lentelės lyderių, Sostinės KM I-„Wienerberger ekipą. Čia mūsiškiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 68:78. Pirmąjį ketvirtį 3 taškais laimėję G. Razučio auklėtiniai, ilgai savo trapaus pranašumo neišsaugojo bei per antrąjį ir trečiąjį ketvirčius leido varžovams susikrauti rekordinę 24 taškų persvarą. Lemiamame ketvirtyje mūsiškiams pavyko sušvelninti atsilikimą iki 10 taškų, tačiau tai buvo viskas, ką pavyko padaryti.

Šiose rungtynėse rezultatyvumu išsiskyrė Emilis Kristupas Vansevičius (21). Joris Matuliauskas pridėjo solidų dvigubą dublį: 13 taškų ir 15 atkovotų kamuolių.

Po dvigubos savaitės, G. Razučio treniruojama Vilniaus KM II ekipa turi 6 pergales ir 11 pralaimėjimų.

SALDŪS REVANŠAI

Savo namų aikštelėje trenerio Edvino Justos septyniolikmečių vadovaujama Vilniaus KM I atsilygino už skaudų pralaimėjimą sezono pradžioje. Mūsiškiai namuose įveikė Panevėžio ekipą rezultatu 89:77. Rungtynės vyko taškas į tašką, o mūsiškiai po trijų kėlinių turėjo 1 taško deficitą (55:54). Lemiamame ketvirtyje uraganinį puolimą parodę vilniečiai, per kėlinį pelnė net 35 taškus ir šventė įtikinamą pergalę. Verta paminėti ir tai, jog net 21 iš 35 taškų pelnė į aikštę sugrįžęs Kristupas Smirnov.

K. Smirnov šiose rungtynėse apskritai buvo fenomenalus: žaidėjas pelnė net 47 taškus, atkovojo 12 kamuolių bei surinko 41 naudingumo balą.

Septyniolikmečiai šiuo metu turi 8 pergales ir 7 pralaimėjimus bei užima 6-ąją vietą turnyrinėje lentelėje.

Dar vienas revanšas buvo užfiksuotas trylikamečių tarpe: Vilniaus KM I (tr. Mindaugas Sakalauskas) namuose įveikė svečius iš Nacionalinė KA I rezultatu 88:77. Pirmajame ketvirtyje sunkiai startavę mūsiškiai, susidūrė su varžovų spurtu 8:0. Priverstinė Vilniaus KM I minutės pertraukėlė pažadino jaunuosius krepšininkus, kurie sugebėjo laimėti pirmąjį kėlinį rezultatu 23:18. Nors toliau rungtynės vyko kaip amerikietiški kalneliai ir abi ekipos turėjo dviženklius pranašumus, jų tinkamai išsaugoti nepavyko, o trečiąjį kėlinį rezultatu 30:11 laimėję vilniečiai, ne tik panaikino varžovų pranašumą, bet ir susikrovė 9 taškų pranašumą, kurį pavyko išsaugoti iki rungtynių pabaigos.

Nugalėtojų gretose daugiau nei įspūdingai sužaidė Karigaila Jonas Jauniškis, kuris pelnė 45 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir surinko 40 naudingumo balų.

Šiuo metu trenerio M. Sakalausko vadovaujama Vilniaus KM I turi 9 pergales ir yra patyrusi 7 pralaimėjimus bei rikiuojasi 5-oje vietoje.

UŽTIKRINTOS PERGALĖS NAMUOSE

Ir toliau be pralaimėjimų namų aikštelėje žygiuojanti trenerio Tomo Tarasevičiaus keturiolikmečių pirmoji komanda, praėjusią savaitę šventė įtikinamą pergalę prieš Šiaulių KA ,,Saulė’’ I ekipą (96:68). Nuo pat pirmųjų minučių užtikrintai žaidę susikrovė solidų pranašumą bei didino savo persvarą visų rungtynių metu.

Rezultatyvumu šiose rungtynėsė labiausiai išsiskyrė Gabrielius Buivydas, kuris per 19 minučių spėjo surinkti 19 taškų bei 25 naudingumo balus.

Vilniaus KM I sąskaitoje šiuo metu yra 13 pergalių ir 1 pralaimėjimas.

Dar vieną sau lengvą pergalę iškovojo trenerio Gitauto Kievino šešiolikmetės. Vilnietės namuose, rezultatu 89:35, įveikė Palangos SC komandą ir šiame sezone iškovojo 10-ąją pergalę.

Rezultatyviausiai šiose rungtynėse žaidė Vanessa Kaukenas, kurios sąskaitoje 35 taškai, 21 atkovotas kamuolys ir 48 naudingumo balai.

Trenerio G. Kievino šešiolikmetės yra vienvaldės turnyrinės lentelės lyderės.

PRINCIPINĖ DVIKOVA

Pergalę Vilniaus derbyje iškovojo ir trenerio Andriaus Šležo penkiolikmečiai. Mūsiškiai išvykoje nugalėjo Sostinės KM I-,,SNYKS“ ekipą (76:58). Slogiai rungtynes pradėję raudonai balti, per pirmus du ketvirčius pelnė vos 23 taškus ir iki didžiosios pertraukos turėjo 8 taškų deficitą (23:31). Nors trečiojo ketvirčio pradžia taipogi buvo slogi ir aikštės šeimininkai savo atotrūkį didino, vis tik kėlinio pabaigoje vilniečiai prapliupo tolimais metimais bei ne tik išlygino, bet ir persverė rungtynių rezultatą savo naudai (49:46). Gerą bangą pagavę A. Šležo auklėtiniai laimėjo lemiamą ketvirtį rezultatu 27:12 ir šventė 11-ąją pergalę šiame sezone.

Rezultatyviausias šiose rungtynėse buvo nuo suolo kilęs Galius Černeckas. Žaidėjo sąskaitoje 23 taškai ir tiek pat naudingumo balų.

SVARBIAUSIŲ KOVŲ METAS

Pirmosios atkrintamųjų kovas pradėjo trenrės Šarūnės Valinskaitės dvylikametės. Tarp vyresnių besivaržančios merginos pradėjo B diviziono ketvirtfinalio kovas su Šiaulių KA „SAULĖ“ II ekipa. Pirmoji dvikova vyko Saulės mieste, kur po atkaklios kovos, rezultatu 54:50, pergalę šventė vilnietės. Rungtynės išsiskyrė kibia gynyba ir dideliu klaidų skaičiumi. Lemiamame ketvirtyje suspurdėjusios vilnietės, laimėjo kėlinį rezultatu 17:12, taip išplėšdamos pirmąją pergalę šioje serijoje.

Mūsiškių gretose dvigubą dublį surinko Paula Rokaitė: žaidėja pelnė 11 taškų, atkovojo tiek pat kamuolių ir surinko 13 naudingumo balų.

Serijoje iki dviejų pergalių mūsiškės pirmauja rezultatu 1:0.