LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) kovos grįžo pilnu pajėgumu, o šią savaitę mūsų mokyklos komandos sužaidė net 26 rungtynes. Ekipų pasirodymus apžvelgiame tradicinėje savaitės apžvalgoje.

„PIRMOJO IŠŠŪKIO“ KOVOS

Apžvalgą pradedame nuo itin atkaklios merginų dvikovos: antrajame tarpusavio derbyje susitiko Vilniaus KM I (tr. Šarūnė Valinskaitė) ir Vilniaus KM II (tr. Jūratė Cicėnienė) mergaičių komandos. Tik ketvirtajame kėlinyje savo pranašumą įrodžiusi pirmoji komanda šventė pergalę rezultatu 51:45. Tai buvo antrasis komandų tarpusavio susitikimas. Pirmosiose rungtynėse Š. Valinskaitės auklėtinės buvo kur kas pranašesnės –tąsyk mergaitės šventė pergalę įtikinamu skirtumu (52:22). Su 6 pergalėmis iš tiek pat galimų VKM I yra vienintelė komanda, kuri C grupėje žygiuoja be pralaimėjimų, tuo tarpu VKM II yra iškovojusi 3 pergales ir patyrusi tiek pat pralaimėjimų bei užima 3-čiąją vietą.

2-ąją pergalę iškovojo trenerio Roko Rolio treniruojama Vilniaus KM IV ekipa. Jie išvykoje įveikė Vilniaus KM VII (Tr. Raimundas Kairys) ekipą (64:44). Su 2 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais VKM IV H grupėje užima 7-ąją vietą, tuo tarpu VKM VII rikiuojasi per vieną vietą aukščiau.

U18 MERGINŲ PERGALĖS

3-čiąją pergalę B divizione pasiekė trenerės Inos Revinskienės aštuoniolikmetės (Vilniaus KM II). Jos Anykščiuose palaužė vietos krepšininkes (59:47) ir taip nutraukė 5 iš eilės pralaimėjimų seriją. Trečioji pergalė leido atsiplėšti nuo turnyrinės lentelės autsaiderių ir sumažinti savo atsilikimą iki 6-oje vietoje esančių Kėdainių SC krepšininkių. Šaunuolės, merginos, sėkmės!

8-ąją pergalę A divizione iškovojo ir Algirdo Paulausko vadovaujama Vilniaus KM I merginų komanda. Jos namuose įveikė Panevėžio SC/RSSG ekipą (86:49). Naudingiausiai vilniečių gretose rungtyniavo Gabrielė Sederevičiūtė. Puolėjos sąskaitoje solidus dvigubas dublis: 14 taškų, 13 atkovotų kamuolių ir 31 naudingumo balas. VKM I turi 8 pergales ir 1 pralaimėjimą bei šiuo metu yra lyderės turnyrinėje lentelėje.

B DIVIZIONO REZULTATAI

Apmaudžią nesėkmę Alytuje patyrė A. Paulausko U14 2-oji komanda. Mergaitės išvykoje turėjo pripažinti alytiškių pranašumą rezultatu 42:64. Tai buvo 5-asis mergaičių pralaimėjimas. Šiuo metu VKM II B divizione užima 4-ąją vietą turnyrinėje lentelėje.

Antrojo etapo kovas B divizione pradėjo trenerio Mindaugo Sakalausko treniruojama Vilniaus KM II ekipa (U18). Traumų išretinti aštuoniolikmečiai namuose turėjo pripažinti Marijampolės SC – ,,Mantinga” pranašumą (68:98). Šiuo metu VKM II antrajame etape turi 2 pergales (jos skaičiuojamos už pirmajame etape įveiktas Utenos DSC ir Sostinės KM III ekipas) ir 1 pralaimėjimą.

Kiek netikėtas rezultatas užfiksuotas U17 B diviziono dvikovoje tarp Vilniaus KM II (9/1) (Tr. Vytautas Zapalskis) ir Vilniaus KM V (5/3) (Tr. Edvinas Justa). Iki tol be pralaimėjimų žygiavusi VKM II nusileido metais jaunesniems krepšininkams (79:87).

PASIRODYMAI A DIVIZIONE

Dar dvi pergales į savo kraitį šią savaitę įsidėjo trenerio Tomo Tarasevičiaus trylikamečiai. Pirmadienį uostamiestyje mūsiškiai įveikė Klaipėdos KM krepšininkus (91:51), o sekmadienį nesunkiai susitvarkė su Kauno KM „Žalgiris“ I ekipa (74:43). Per du šios savaitės susitikimus stabilius statistinius rodiklius demonstravo Gabrielius Buivydas. Jaunasis krepšininkas vidutiniškai ant parketo praleisdavo apie 19 minučių, per kurias pelnydavo po 10,5 taško, atkovodavo 7,5 kamuolio, vidutiniškai fiksuodamas 17 naudingumo balų vidurkį. Šiuo metu VKM I yra iškovojusi 9 pergales paeiliui ir su 14 pergalių ir vos 1 nesėkme yra vienvaldžiai A diviziono lyderiai. Šaunuoliai!

5-ąją pergalę įsirašė Vytenio Tupčiausko vadovaujami septyniolikmečiai. Lemiamą ketvirtį laimėję rezultatu 21:8, jie įveikė Sostinės KM II ekipą (64:54). Naudingiausiai mūsiškių gretose rungtyniavo Emilis Kargertas: puolėjas pelnė 13 taškų, pataikydamas 7 baudas iš 8 bei surinko 18 naudingumo balų. Belieka tikėtis, jog iš sezono pradžioje ištikusios duobės septyniolikmečiai spės išsikapstyti: šiuo metu VKM I yra iškovojusi 3 pergales paeiliui ir su 5 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais rikiuojasi 10-oje turnyrinės lentelės vietoje. Sėkmės!

Nauji vėjai užplūdo mūsų mokyklos pirmąją penkiolikmečių komandą: prie trenerio vairo stojęs treneris E. Justa savo pirmąjį išbandymą turėjo Kaune, kur susitiko su Kauno KM „PERKŪNAS“-„VYTRITA“. Tiesa, pirmasis blynas prisvilo, o mūsų ekipa turėjo pripažinti aikštės šeimininkų pranašumą rezultatu 76:100. VKM I gretose naudingiausias buvo Daniel Lavrinovich, kuris pelnė 19 taškų, atkovojo 8 kamuoliu, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus. Su 3 pergalėmis ir 9 pralaimėjimais mūsiškiai šiuo metu rikiuojasi 10-oje turnyrinės lentelės vietoje.