Praėjusią savaitę Vilniaus krepšinio mokykla startavo LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) pirmenybėse. Pirmojoje apžvalgoje iš arčiau susipažinome su 2 komandomis. Šį kartą visų žvilgsniai keliauja net 4 A diviziono ekipas, kurios savo kovas pradeda jau artimiausiu metu.

Šiandien apžvelgsime:

  • U13 Vilniaus KM I (2009 m.) (treneris Tomas Tarasevičius),
  • U16 Vilniaus KM I (2006 m.) (treneris Edvinas Justa),
  • U14 Vilniaus KM I (2008m.) (treneris Andrius Šležas),
  • U18 Vilniaus KM I (2004m., merginos) (treneris Algirdas Paulauskas).

Pirmojo iššūkio nugalėtojai – U13 Vilniaus KM I komanda

Praėjęs sezonas trenerio Tomo Tarasevičiaus auklėtiniams turėjo būti įsimintinas, kadangi komanda tarp savo bendraamžių debiutavo LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos pirmenybėse. „Pirmojo iššūkio“ čempionate, jaunieji krepšininkai ne tik užsitikrino vietą A divizione ateinančiam sezonui, bet ir tapo čempionato nugalėtojais. Skambi pradžia LIDL-MKL čempionate nuteikia itin optimistiškai apie šios komandos galimybes ateityje matuotis dar ne vieną medalį, tačiau nepaisant įspūdingo sezono, prognozuoti, kaip komandai seksis kitokiame čempionato formate yra sunku, todėl belieka tikėtis daugybės skambių pergalių ir sėkmingo berniukų žaidimo.

Statistinės eilutės. Komandos pasirodymas praėjusiame sezone buvo nuostabus: T. Tarasevičiaus auklėtiniai iškovojo 12 pergalių iš tiek pat galimų, o visos pergalės pasiektos didesniu nei 10 taškų skirtumu. Žinoma, išlaikyti tokią aukštą kartelę šiame sezone bus labai sunku, kadangi šiais metais ekipa varžysis su kitomis į A divizioną patekusiomis komandomis, todėl visi varžovai bus stiprūs.

Potencialūs lyderiai. Prognozuoti šios komandos lyderius dar per anksti, todėl reikia tikėtis, jog ekipa žais pergalingą komandinį krepšinį.

Trenerio T. Tarasevičiaus komentaras


Naująjį sezoną pradedame su nekantrumu. Pasiruošimas buvo nelengvas, kadangi treniruočių procese neturėjome pilnos sudėties. Nepaisant to, praėjusių metų rezultatas rodo, jog šie vaikinai moka susikoncentruoti ir demonstruoti aukščiausius rezultatus tada, kada to labiausiai reikia. Iš sezono tikiuosi kiekvieno komandos žaidėjo asmeninio tobulėjimo tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Pastaruoju metu kaip komanda sulaukiame daug dėmesio, o aplinkiniai neretai sukuria nereikalingus lūkesčius vaikams. Pats, kaip treneris, žiūriu į ilgalaikį rezultatą – kaip padėti žaidėjams pasiekti aukščiausią profesionalų lygį, todėl linkiu visiems mėgautis procesu ir palaikyti savo mylimas komandas. Laukia ilgas ir be galo įdomus sezonas, sėkmės visiems.

Pirmąjį savo susitikimą Vilniaus KM I žais jau šiandien namuose prieš Tornado KM I- „VS Sistemos“

Ambicijų nestokojantys šešiolikmečiai

Naująjį sezoną Edvino Justos auklėtiniai pasitinka ambicingai – tarpsezoniu pasistiprinę šešiolikmečiai tikisi šiais metais patriukšmauti ir nustebinti ne vieną skeptiką. Praėjusiame sezone Vilniaus KM I savo pasirodymą baigė ketvirtfinalyje, serijoje iki 2 pergalių, rezultatu 0:2 nusileidę Sostinės KM II ekipai. Šiais metais potencialo būti tarp 4 geriausių komanda tikrai turi, todėl belieka tikėtis, jog šis sezonas ekipai bus sėkmingesnis.

Statistinės eilutės. Kalbant apie bendrą komandinę statistiką, vertėtų paminėti, jog mūsų mokyklos krepšininkai praėjusį sezoną solidžiai kovojo dėl atšokusių kamuolių (vid. per rungtynes 49 atk. kam.) bei buvo antra lygos komanda pagal tolimų metimų taiklumą (vid. 26% taiklumas per rungtynes). Gynyboje E. Justos auklėtiniai buvo itin puikus stogdengiai, vidutiniškai blokuodami po 4 metimus per rungtynes (antras rezultatas lygoje).

Potencialūs lyderiai. Šiame sezone dėmesį vertėtų atkreipti į Augustiną Buivydą. Jaunasis krepšininkas praėjusiame sezone vidutiniškai per rungtynes pelnydavo 20,5 taško, atkovodavo beveik po 9 kamuolius ir rinkdavo 17,5 naudingumo balų vidurkį. Taip pat, Augustinas buvo itin dažnas svečias prie baudų metimo linijos: jaunuolis vidutiniškai per rungtynes išmesdavo po 7,5 baudų metimų, iš kurių pataikydavo beveik 6 (79% taiklumas). Augustinui puikiai talkino Gabrielius Jokubauskas. Šis žaidėjas komandoje žaidė efektyviausiai (vid. 19 naud. bal. per rungtynes) bei fiksavo dvigubą dublį (15,5 taško ir 10 atk. kam. per rungtynes). Be šių dviejų krepšininkų nevertėtų pamiršti ir Luko Buinevičiaus, kuris praėjusiame sezone vidutiniškai pelnydavo po 14 taškų. Neabejotinai šioje ekipoje vertėtų atkreipti dėmesį ir į komandos naujoką Kristupą Smirnov. Iš uostamiesčio persikėlęs jaunasis krepšininkas, praėjusiame sezone atstovavo Klaipėdos KM-„UNIQA“ komandą, kurioje turėjo daugiau nei įspūdingą statistiką – klaipėdietis vidutiniškai per rungtynes pelnydavo po 31,5 taško, atkovodavo beveik po 15 kamuolių bei atlikdavo po 4 rezultatyvius perdavimus. Visa tai Kristupas darydavo vidutiniškai fiksuodamas 33 naudingumo balus per rungtynes. Bus labai įdomu stebėti kaip Kristupui seksis naujoje komandoje.

Trenerio E. Justos komentaras

Pasiruošimą vertinu pakankamai neblogai. Turėjome gerą stovyklą Anykščiuose, rugpjūtį daugiausiai dėmesio skyrėme individualiam meistriškumui gerinti, o rugsėjį šlifavome komandinį krepšinį. Komanda nusiteikusi kovingai ir tikisi šiais metais rimtai pakovoti dėl vietos finaliniame ketverte. Sunkiai dirbame ir tikimės, kad praleistos valandos treniruotėse atsipirks su kaupu. Taip pat esame sulaukę ir keletos naujų žaidėjų komandoje, kurie puikiai adaptavosi ir sėkmingai įsiliejo į komandos treniruočių procesą. Tikimės, kad ekipos naujokai sustiprins kolektyvą ir įneš daug teigiamo impulso. Sezonas ilgas, daug rungtynių, bet kolektyvas labai draugiškas, todėl tikimės visus sunkumus įveikti kartu.

Pirmąjį savo susitikimą Vilniaus KM I žais spalio 9d. išvykoje prieš Plungės SRC-„Litnaglis“ ekipą.

Revanšo siekiantys keturiolikmečiai

Įspūdingą praėjusį sezoną turėję trenerio Andriaus Šležo auklėtiniai, šiais metais turi nesuvestų sąskaitų: visą sezoną be pralaimėjimų žygiavusi Vilniaus KM I ekipa, finalinėse rungtynėse suklupo ir nusileido Tornado KM I-„Xiaomi“ komandai, taip iškovodami sidabro medalius. Neabejojama, jog šiais metais jaunieji krepšininkai naująjį sezoną pasitinka kupini ambicijų ir ryžto sezono pabaigoje stovėti ant nugalėtojų pakylos.

Statistinės eilutės. Praėjusio sezono A. Šležo auklėtinių statistika daugiau nei įspūdinga: mūsų mokyklos auklėtiniai pelnydavo daugiausiai taškų per rungtynes (vid. po 81 tašką per susitikimą) bei vidutiniškai varžovus įveikdavo 20 taškų skirtumu. Taip pat, Vilniaus KM I ekipa lygoje pirmavo pagal atkovotus kamuolius (vid. 59 per rungtynes), efektyvumą (vid. 98 naud. bal. per rungtynes) bei rezultatyvius perdavimus (vid. 19 rez. perd. per rungtynes). Lygoje pirmaujant pagal svarbiausias statistines grafas, galime tikėtis, jog ir šiais metais keturiolikmečiai bus vieni iš lygos lyderių.

Potencialūs lyderiai. Artėjančiame sezone dėmesį vertėtų atkreipti į Motiejų Daunį. Jaunasis krepšininkas praėjusiais metais vidutiniškai per rungtynes pelnydavo po 17,5 taško, sugriebdavo po 14 kamuolių (9 iš jų puolime) ir rinkdavo 24 naudingumo balus. Jam puikiai talkino Kornelijus Sinitka (vid. 17 tašk., 5 atk. kam., 16 naud. bal.) bei Gabrielius Kerys (vid. 11 tašk., 7 atk. kam., 12 naud. bal.). Verta paminėti, jog A. Šležo auklėtiniai žaidžia puikų komandinį krepšinį, todėl aikštelėje visi 5 krepšininkai yra pavojingi.

Trenerio A. Šležo komentaras


Pasiruošimą sezonui pradėjome daug dėmesio skirdami fiziniam pasiruošimui. Norėjome sustiprėti bei gerai pasiruošti artėjančiam sezonui. Žinoma, krepšinio aikštelės nepamiršome, kadangi šiais metais jau galėsime statyti užtvaras, todėl daug dėmesio skyrėme būtent šiam krepšinio elementui. Kalbant apie sezoną, tai jau turėjome keletą kontrolinių rungtynių, kur galėjome įsivertinti vasaros pasiruošimo darbus. Vaizdas visai neblogas, bet tobulėti dar turime daug kur, todėl aktyviai šlifuojame savo žaidimą. Komandos tikslai nesikeičia ir išlieka aukščiausi. Su nekantrumu pasitinkame pirmąjį varžovą iš Kauno.

Pirmąsias sezono rungtynes Vilniaus KM I žais spalio 9d. namuose prieš Kauno KM „Perkūnas“ ekipą.

Aukso medalių link

Paskutiniuosius metus pasitinka ir Algirdo Paulausko treniruojamos Vilniaus KM I aštuoniolikmetės. Praėjusiame sezone tarp metais vyresnių žaidusios merginos sugebėjo patekti į finalinį ketvertą ir užimti 4-ąją vietą, o šiais metais išsaugotas komandos branduolys leidžia manyti, jog A. Paulausko auklėtinės yra realios pretendentės kovoti dėl aukščiausios vietos.

Potencialios lyderės. Vilniaus KM I ekipos lyderėmis šiais metais turėtų būti:

  • Viltautė Adomaitytė (vid. 12 tšk., 7 atk. kam., 13 naud. bal. per rungtynes),
  • Ieva Belickaitė (vid. 13,5 tšk., 5 atk. kam., 3 rez. perd., 15 naud. bal. per rungtynes),
  • Ugnė Grigaliūnaitė (vid. 13 tšk., 8 atk. kam., 19 naud. bal. per rungtynes),
  • Urtė Ratavičiūtė (vid. 11 tšk., 10 atk. kam., 18,5 naud. bal. per rungtynes),
  • Gabija Strolytė (vid. 14 tšk., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 12 naud. bal. per rungtynes).

Komandai turint startinį penketuką, kuriame visos žaidėjos pelno dviženklį taškų skaičių, galima tikėtis labai sėkmingo sezono, o žinant faktą, jog tarpsezoniu ekipą papildė ir keletas naujokių iš kitų miestų, A. Paulausko auklėtinės tampa itin grėsminga jėga varžovėms.

Komandos žaidėjos I. Belickaitės komentaras


Artėjančiam sezonui turime svarbiausią tikslą – tapti LIDL-MKL čempionėmis. Šis sezonas nebus lengvas. Komandoms tai paskutinysis šansas iškovoti titulą, todėl visos ekipos norės pasirodyti geriausiai. Nuotaikos dviprasmiškos: esame nusiteikusios kovingai, bet tuo pačiu ir liūdna, kadangi tai yra mūsų paskutinis sezonas ginant Vilniaus krepšinio mokyklos garbę. Kalbant apie pasiruošimą, tai jis buvo kitoks nei įprastai: komandą papildė keletas naujokių, kurios šiuo metu sportuoja su „Kibirkšties-VKM“ komanda, todėl manau, kad mums reikės laiko. Vis tik sezonas ilgas, todėl tikiu, jog svarbiausiose rungtynėse demonstruosime geriausią žaidimą.

Pirmąjį savo susitikimą Vilniaus KM I žais spalio 10d. išvykoje prieš V. Knašiaus KM ekipą.