LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) pirmenybės startavo pilnu pajėgumu. Sezono pradžia Vilniaus krepšinio mokyklos komandoms buvo itin sėkminga – pirmajame varžybų ture tik viena mokyklos komanda patyrė pralaimėjimą. Tiesa, verta paminėti, jog savojo starto čempionate laukia dar 4 mūsų krepšinio mokyklos komandos, todėl nieko nelaukiant, kviečiame susipažinti su:

  • U17 Vilniaus KM I (2005 m.) (treneris Rimantas Grigas),
  • U16 Vilniaus KM I (2006 m., merginos) (trenerė Jūratė Cicėnienė),
  • U15 Vilniaus KM II (2007 m., merginos) (treneris Gitautas Kievinas),
  • U14 Vilniaus KM I (2008 m., merginos) (trenerė Šarūnė Valinskaitė).

Permainų vėjai ir U17 Vilniaus KM I komanda

Prognozuoti šios ekipos pasirodymą yra velniškai sunku. Dar praėjusiame sezone šiai ekipai vadovavo treneris Gintautas Regina, kuris kartu su auklėtiniais užėmė 3-iąją vietą reguliariajame sezone ir sėkmingai įveikęs ketvirtfinalio barjerą stojo į kovą finaliniame ketverte. Deja, tačiau čia fotrūna lydėjo varžovus ir tuometiniai šešiolikmečiai užėmė garbingą 4-ąją vietą.

Kalbant apie šio sezono septyniolikmečius, labai svarbu žinoti, jog ši ekipa turi naują komandos generolą – trenerį G. Reginą keičia Lietuvos moterų rinktinės treneris Rimantas Grigas. Kaip komandai seksis su naujuoju strategu priešakyje neaišku, tačiau reikia tikėtis, jog tokios permainos komandai išeis į naudą, o naujas treneris šią ekipą padarys dar geresnę.

Šį sezoną galima drąsiai teigti, jog Vilniaus KM I yra atsinaujinusi iš pamatų: komandą paliko keletas žaidėjų, kuriuos pakeitė nauji veidai ekipoje. Žaidėjų potencialas yra mažai žinomas, tačiau moksleivių krepšinis yra nenuspėjamas ir neprognozuojamas, todėl galima tikėtis proveržio sezono iš naujokų arba rotacijos žaidėjų.

Statistinės eilutės. Praėjusiame sezone Vilniaus KM I buvo antra taikliausiai tolimus metimus realizuojanti komanda (vid. 30% taiklumas), bei viena iš mažiausiai klystančių ekipų lygoje. Savo varžovus tuometiniai šešiolikmečiai vidutiniškai varžovus įveikdavo 11 takšų skirtumu.

Potencialūs lyderiai. Kaip ir minėjome anksčiau, tikimasi, jog šioje ekipoje bus ne vienas proveržio sezonas bei prie komandos lyderių-senbūvių prisijungs nauji ekipos vedliai. Nepaisant to, stebint šios ekipos rungtynes dėmesį vertėtų atkreipti į Titą Pundiną. Praėjusiame sezone šis vyrukas vidutiniškai pelnydavo po 14 taškų, atlikdavo po 5 rezultatyvius perdavimus bei fiksavo 16 naudingumo balų vidrukį. Be Tito galima išskirti ir Eriką Vansevičių (vid. 12 tašk., 5 atk. kam., 11,5 naud. bal.) bei Emilį Kargertą (vid. 11 tašk., 4 atk. kam., 9 naud. bal.), kurių rolė šioje ekipoje neabejotinai išaugs.

Komandos žaidėjo Tito Pundino komentaras:

Artėjantį sezoną pasitinkame puikiomis nuotaikomis. Komandoje pasikeitė nemažai žaidėjų, kuriuos stengiamės integruoti į ekipą. Kalbant apie pasiruošimą sezonui, tai viskas praėjo itin sklandžiai. Naujas treneris, nauji iššūkiai, tačiau tikslas išlieka tas pats. Atmosfera komandoje labai gera, visi daug ir sunkiai dirbam, todėl stengsimės pasiekti geriausią įmanomą rezultatą. Su nekantrumu pasitinkame naująjį sezoną.

Pirmąjį savo susitikimą Vilniaus KM I žais šiandien namuose prieš Plungės SRC ekipą.

Šešiolikmetės – rimtos pretendentės iškovoti titulą

Savo kovas šią savaitę pradeda ir Jūratės Cicėnienės auklėtinės. Šešiolikmetės šiais metais varžysis su bendraamžėmis bei metais jaunesnėmis merginomis. Verta žinoti, jog komanda yra sustiprėjusi kaip reikiant: prie ekipos prisijungė Austėja Babraitis bei Danielė Paunksnytė, kurios turėtų svariai prisidėti prie komandos sėkmės. Praėjusiame sezone A. Babraitis atstovavo Kauno KM „Žalgiris“ I ekipą, kurioje vidutiniškai pelnydavo po 12 taškų, sugriebdavo po 12 kamuolių bei fiksuodavo 18 naudingumo balų vidrukį. Tuo tarpu D. Paunksnytė praėjusiame sezone atstovavo Plungės SRC ekipą, kurioje vidutiniškai pelnydavo po 25 taškus bei atkovodavo po 7 kamuolius.

Potencialios lyderės. Pristačius komandos naujokes vertėtų paminėti ir senąsias ekipos lyderes:

  • Ugnė Graužaitė (vid. 16 tašk., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 15 naud. bal.),
  • Viktorija Rudytė (vid. 13 tašk.,10 atk. kam., 17 naud. bal.),
  • Laura Filonenkaitė (vid. 12 tašk.,8 atk. kam., 10 naud. bal.).

Prie komandos lyderių prijungus ekipos naujokes gauname itin grėsmingą startinį penketuką, kuris, kartu su likusiomis krepšininkėmis, bus rimtai nusiteikęs pakovoti dėl vietos ant nugalėtojų pakylos.

Komandos žaidėjos Ugnės Graužaitės komentaras:

Pasiruošimas sezonui vyko labai sklandžiai. Komandos tikslas yra aiškus – laimėti LIDL-MKL čempionatą bet kokia kaina. Ekipoje atmosfera gera, merginos nusiteikusios darbingai, todėl visos kartu stengiamės koncentruotis į pergalingą čempionato startą.

Pirmąjį savo susitikimą Vilniaus KM I žais spalio 16d. namuose prieš V. Knašiaus ekipą.

Oficialių varžybų iki šiol nepralaimėjusios penkiolikmetės

Nenugalėtos – būtent taip drąsiai galime vadinti Gitauto Kievino treniruojamas penkiolikmetes. Ir toks pasirodymas yra mažų mažiausiai fenomenalus. Praėjusiame sezone šios mergaitės iškvojo visas 7 pergales reguliariajame sezone, vidutiniškai savo varžoves įveikdamos 36 taškų skirtumu. Užtikrintai peršokusios ketvirtfinalio barjerą, tuometinės keturiolikmetės pusfinalyje įveikė Šiaulių miesto komandą bei finale, po itin dramatiškos kovos, nukovė klaipėdietes, taip užsitikrindamos aukso medalius. Įspūdingiau už tai skamba faktas, jog G. Kievino auklėtinės šių metų naująjį sezoną pasitiko iškovodamos papildomą kelialapį į A divizioną ir šiais metais varžysis tarp metais vyresnių krepšininkų. Tiesa, išsaugoti nepralaimėtų rungtynių seriją bus velniškai sunku, tačiau merginoms tai bus itin geras pasiruošimas kitiems metams, kuomet jos ir vėl bus vyriausios bei, tikėtina, jog sunkiai sustabdomos.

Statistinės eilutės. Praėjusiame sezone ši komanda buvo tarp lyderiaujančių beveik visose statistinėse grafose: rezultatyviausia (vid. 68 tašk. per rungtynes), efektyviausia (vid. 82 naud. bal. per rungtynes), atliekanti daugiausiai rezultatyvių perdavimų (vid. 15,5 rez. perd. per rungtynes), perimanti daugiausiai kamuolių (vid. 26 perimti kam. per rungtynes). Tikėtina, jog tokių statistinių rodiklių šį sezoną išlaikyti nepavyks, tačiau net neabejojama, jog tai bus itin kietas riešutėlis varžovėms.

Potencialios lyderės. Stebint šių merginų pasirodymą dėmesį reikėtų atkreipti į:

  • Augustę Kerulytę (vid. 12 tašk., 6 atk. kam., 2,5 perimt. kam., 13 naud. bal.),
  • Gintę Vaičiūnaitę (vid. 9 tašk., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 12 naud. bal.),

Rusnę Utkaitę (vid. 10 tašk., 6 rez. perd., 12 naud. bal.).

Trenerio G. Kievino komentaras:

Artėjantis sezonas laukia pakankamai sudėtingas, kadangi žaisime su metais vyresnėmis merginomis. Keletą žaidėjų praradome, keliomis merginomis pasistiprinome, bet nepaisant pokyčių rotacijoje, pagrindinis tikslas yra kautis kiekvienose rungtynėse ir garbingai atstovauti krepšinio mokyklą. Kalbant apie pasiruošimą, tai jis nėra lengvas, kadangi šiuo metu komandoje esančios žaidėjos yra skirtingo pajėgumo, todėl stengiamės išlyginti visų jėgas ir tobulėti kiekvienoje treniruotėje. Žinom ir suprantam, kad sezonas laukia ne iš lengvųjų, bet tikiu, kad mano merginos tam pasiruošusios ir tai bus labai gera praktika ateinančiam sezonui.

Pirmąjį savo susitikimą Vilniaus KM II žais spalio 16d. išvykoje prieš Kauno KM „Žalgiris“ ekipą.

Ambicingosios keturiolikmetės

Prognozuoti keturiolikmečių žaidimą yra pakankamai sudėtinga, kadangi šie metai bus pirmieji, kuomet merginų rungtynėse bus ir statistinis protokolas. Todėl iš esmės apie komandą galime pasakyti tik tiek, kiek yra pateikiamos informacijos iš praėjusių dviejų sezonų. O ten rezultatai dviprasmiški.

Pradėkime nuo pat pradžių. Pirmajame oficialiame savo LIDL-MKL sezone šios mergaitės varžėsi pirmojo iššūkio čempionate, kuriame iš 8 susitikimų savo pranašumą įrodė net 7 kartus, nusileisdamos tik mergaitėms iš Šiaulių. Dar po metų, ši komanda dalyvavo U14 pirmenybėse, kur varžėsi su metais vyresnėmis krepšininkėmis. Amžiaus skirtumas lėmė ne itin sėkmingą mergaičių pasirodymą: pralaimėti visi 6 susitikimai. Nepaisant to, panašu, kad tarp savo bendraamžių šios trenerės Šarūnės Valinskaitės krepšininkės yra itin grėsmingos, todėl galima tikėtis pergalių kupino sezono. Rezultatus parodys laikas, na, o mokykla linki kuo didžiausios sėkmės!

Potencialios lyderės. Kaip ir minėjome komandos apžvalgos pradžioje, ši ekipa iki šiol varžėsi be statistikos protokolų, todėl lyderių išskirti negalime. Kita vertus, komandos sudėtyje yra keletas jau iš anksčiau mums žinomų veidų: tai Augustė Kerulytė ir Gustė Viščinytė. Šios merginos sėkmingai atstovauja Vilniaus krepšinio mokyklos garbę ir su vyresnėmis merginomis, todėl tikėtina, jog ir šioje ekipoje jos bus vienos iš lyderių.

Trenerės Š. Valinskaitės komentaras:

Sezono startas ne iš lengvųjų: komandoje pakankamai nerimo, kadangi pora komandos žaidėjų yra traumuotos. Viliuosi, jog reabilitacijos procesai neužtruks ir jaunosios krepšininkės greitai galės grįžti į rikiuotę pilnu pajėgumu. Kalbant apie čempionatą, tai mūsų varžovės bus stiprios tiek fiziškai, tiek taktiškai, todėl stengsimės kuo daugiau kartų iš rungtynių grįžti su šypsena veiduose ir, žinoma, pergale. Kviečiu visą Vilniaus krepšinio mokyklos bendruomenę palaikyti merginų komandas. Mums to labai reikia. Sėkmės visiems!

Pirmąjį savo susitikimą Vilniaus KM I žais spalio 17d. išvykoje prieš V. Knašiaus KM ekipą.