Po švenčių įsibėgėjanti Moksleivių krepšinio lyga Vilniaus krepšinio mokyklai neša vis daugiau pozityvo. Pastaroji savaitė A divizione žaidžiančioms ekipoms, išskyrus kelias išimtis, buvo labai sėkminga.

ANTRADIENIS 

​Pirmieji keturioliktąją sezono savaitę pradėjo aštuoniolikmečiai. Jie Šiauliuose daugiau nei įtikinamai 87:56 nugalėjo vietos krepšininkus bei toliau dalinasi antrą – trečią vietas reguliariajame sezone. Net septyni Gintauto Reginos auklėtiniai pelnė bent aštuonis taškus. 

​​„Rungtynės tikrai nebuvo sunkios. Džiugino tai, kad žaidėjai į rungtynes atsinešė pakankamai atsakingai ir nuo pirmų minučių pradėjo kontroliuoti rungtynes. Buvo kelios duobelės, bet šiaip beveik visas rungtynes turėjome koncentraciją, vykdėme planą, todėl nebuvo sudėtinga“, – sakė treneris G.Regina.

​Toje pačioje amžiaus grupėje Vytauto Zapalskio treniruojama VKM-II komanda 80:77 iškovojo penktąją pergalę bei tęsia kovą dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas. Ketvirtojo kėlinio pradžioje vilniečiai pirmavo dvylikos taškų skirtumu, tačiau dvikovos pabaigoje varžovai jį sušvelnino. Gustas Andrulionis pelnė 18 taškų, Linas Savickas įsirašė dvigubą dublį (12 taškų, 10 atkovotų kamuolių). 

​„Iš tikro rungtynėms trūko tinkamo nusiteikimo. Atrodo, kad išsiveržiame į priekį, bet padarome keletą keitimų ir gauname atkarpą atgal. Norėtųsi geresnės gynybos 1×1 ir kovos po savo lenta. Aišku, svarbiausia, kad iškovojome pergalę, nepaisant priežasčių, kurias paminėjau. Užsivedimo iš vyrukų nuolat norėtųsi tokio kaip abukart žaidžiant prieš pirmąją komandą“, – sakė treneris V.Zapalskis 

​Antradienį taip pat tarpusavy varžėsi ir dvi U-15 VKM komandos. Ketvirtoji komanda laimėjo 61:57 bei sustiprino kovą dėl aukštesnių pozicijų.

TREČIADIENIS 

​Trečiąją savaitės dieną pradėjo U-13 grupės VKM-IV komanda. R.Žilio auklėtiniai Molėtuose 60:78 nusileido vietos bendraamžiams. Tuo metu I.Revinskienės treniruojama U-16 antroji merginų komanda 71:70 palaužė Kauno „Žalgirio-II“ ekipos pasipriešinimą bei išlieka diviziono lydere. 

​Pirmojo iššūkio dvylikamečių dvikovoje susikovė A.Šležo ir R.Muko treniruojamos VKM-II ir VKM-III ekipos. 65:24 laimėjo VKM-II atstovai. To paties amžiaus A.Šležo treniruojama VKM-I komanda 50:9 nugalėjo VKM-IV ekipą bei toliau žengia be pralaimėjimų.  

​Tą pačią dieną tarpusavy susikovė dar keturios VKM komandos. U-15 grupėje VKM-III auklėtiniai 58:66 nusileido VKM-V komandai, o U-17 grupėje VKM-IV 55:97 nepasipriešino VKM-V atstovams. Merginų U-16 grupėje VKM-III krepšininkės 59:46 buvo pranašesnės už Anykščių KKSC komandą.

KETVIRTADIENIS 

​Dešimtąją nesėkmę per dvylika rungtynių patyrė VKM-III komanda U-18 grupėje. R.Rolio auklėtiniai Kaune 76:93 nusileido „Perkūnui“. U-16 grupėje tarpusavyje susitikus VKM komandoms, VKM-IV 72:36 nugalėjo VKM-III ekipą bei išsilaikė pirmoje lentelės vietoje.

PENKTADIENIS 

​Užtikrintą pergalę U-17 grupėje iškovojo VKM-III krepšininkai išvykoje 102:65 nugalėję turnyrinės lentelės kaimynus Švenčionių krepšininkus. Priešingai sekėsi merginų U-18 grupės VKM-II atstovėms, kurios B diviziono dvikovą 42:66 pralaimėjo V.Knašiaus KM-II komandai. 

​R.Anskaičio treniruojami U-13 grupės VKM-II jaunuoliai net 106:39 Švenčionyse sutriuškino vietos krepšininkus bei iškovojo dešimtąją pergalę.

ŠEŠTADIENIS 

​Puikias rungtynes sužaidė Diliaros Velishiajevos U-16 auklėtinės. Jos Klaipėdoje 69:40 buvo pranašesnės už V.Knašiaus KM bendraamžes. 20 taškų pelnė ir 26 naudingumo balus surinko Ieva Belickaitė. Ši pergalė vilnietėms buvo šeštoji per devynerias rungtynes. 

​Jaunimo čempionate U-19 komanda 95:101 neatsilaikė prieš Kauno „Žalgirį“ bei patyrė antrąją nesėkmę per dvylika rungtynių. Savo ruožtu, patys mažiausieji aiškinosi tarpusavyje – VKM-VII 72:41 buvo pajėgesnė už VKM-IV.

SEKMADIENIS 

​Antrąją vietą U-15 grupės turnyre užimantys G.Reginos auklėtiniai išvykoje 70:50 nugalėjo Klaipėdos KM atstovus bei neleido jiems pakilti iš ketvirtosios vietos. Erikas Vansevičius prie pergalės pridėjo 24 taškus, 9 atkovotus kamuolius ir 30 naudingumo balų. 

​​„Iš tikro, noriu pasidžiaugti ir pasveikinti žaidėjus su geru žaidimu. Tas žaidimo planas, kuris buvo paruoštas, jis buvo išgirstas ir įsiklausytas. Pirmas dalykas, kurį turėjome padaryti – sustabdyti jų puolimą, apsunkinti jų tolimus metimus. Žaidėjai labai tiksliai tą planą vykdė. Jei buvo klaidų, tai jų buvo minimaliai. Žaidėjai į aikštę išėjo susikaupę ir norėdami laimėti. Tas mums tiksliai padėjo įsivertinti situaciją. 

​Kalbant apie puolimą, tai gerą įspūdį paliko situacijų išskaitymas. Vėlgi, laikėmės pasiruošto plano, todėl džiaugiuosi, kad rungtynės pavyko. Tikėjausi sunkesnių rungtynių, bet jautėsi, kad diktuojame žaidimo sąlygas mes, o ne jie“, – sakė treneris G.Regina.

​Deja, dar vienos rungtynės uostamiestyje nesusiklostė taip sėkmingai. U-13 grupėje VKM-I ekipa 64:85 nusileido V.Knašiaus KM bendraamžiams. Pastarųjų gretose išsiskyrė 12 (!) tritaškių pataikęs ir 47 taškus surinkęs Nikita Čikunovas. Savo ruožtu, vilniečių gretose rezultatyviausiai žaidė 16 taškų įmetęs Kristijonas Stračkaitis. 

​Dar vienas solidžias rungtynes sužaidė J.Cicėnienės U-18 merginos. Jos 99:69 Marijampolėje nugalėjo vietos krepšininkes bei tęsia kovą dėl antrosios vietos. Audronė Zdanevičūtė ir Emilija Grigaliūnaitė kartu surinko net 74 naudingumo balus. A.Zdanevičiūtės sąskaitoje – 31 taškas, 8 rezultatyvūs perdavimai ir 36 naudingumo balai, E.Grigaliūnaitė prie pergalės pridėjo 28 taškus, 12 atkovotų kamuolių ir 38 naudingumo balus. 

​Nepaprastai svarbią pergalę U-15 grupėje iškovojo V.Zapalskio treniruojama VKM-II ekipa. Pastaroji 80:47 sutriuškino SKM-III krepšininkus bei turnyro lentelėje pakilo dviem laipteliais į viršų. Juras Davidonis nugalėtojams pelnė 22 taškus. 

​„Iškovojome labai svarbią pergalę. Vaikinai buvo gerai nusiteikę. Viskas prasideda nuo treniruočių – gerai dirbame, todėl žaidimas nuo pirmųjų rungtynių yra pasikeitęs į gerąją pusę. Laukia dar daug rungtynių, tikiuosi, kad ir toliau savo žaidimą tobulinsime ir gerinsime“, – sakė treneris V.Zapalskis.