​Praėjus savaitei po Lietuvos moksleivių krepšinio lygos „Žvaigždžių dienos“, Kėdainių arenoje vėl bumbsėjo kamuoliai ir aidėjo skardūs balsai. Čia vyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) projekto mergaitėms „NIKE Vikruolių taurė“ pusfinaliai. 16-a komandų iš visos Lietuvos varžėsi dėl teisės kautis finale, kuris vyks balandžio 4 d. Alytuje, moterų lygos B diviziono finalinio ketverto metu. Į jį pateko 8-ios geriausios komandos (po keturias iš kiekvieno pusfinalio). Vilniaus krepšinio mokyklos komandos, treniruojamos Šarūnės Valinskaitės, pasirodė puikiai – dvi iš jų finale!


​„Abiejų pusfinalių metu netrūko intrigos ir emocijų. Net kelis kartus komandos kliūtis įveikdavo vienu metu ir tekdavo žaisti pratęsimą. Įnirtinga kova vyko ir dėl vietų finale bei medalių. Abiejų pusfinalių metu prireikė papildomo žaidimo, kad išaiškintume nugalėtoją. Labai džiugina ryškus mergaičių progresas. Lyginant su regioniniais finalais gruodžio mėnesį, vikruolės padarė didžiulę pažangą ir kliūtis įveikinėjo gerokai vikriau. Sveikinu vikruoles ir jų treneres, patekus į finalą. Linkiu per likusį laiką iki finalo žengti dar vieną žingsnį, viską atlikti tiksliau ir greičiau“, – sakė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė. 

Pusfinaliuose pirmąsias vietas užėmė „Liūtukės“ iš Vilniaus krepšinio mokyklos (trenerė Š. Valinskaitė) ir „Saulutės“ iš Ukmergės sporto centro (trenerė R. Troškienė). Atkakli kova vyko pirmajame pusfinalyje, kur dėl paskutinio kelialapio į finalą „Laputės“ (Alytaus SC, trenerė I. Špiegienė) tik po papildomo žaidimo įveikė Plungės „Tigriukes“ (trenerė E. Lapienė) ir pateko į Alytuje vyksiantį finalą.

​Vilniaus krepšinio mokyklos trenerė Šarūnė Valinskaitė pasidžiaugė „NIKE Vikruolių taurės“ teikiama nauda ir pasidalino pusfinalių etapo įspūdžiais: 

„Manau, kad projektą galima įvertinti 10 balų su pliusu. Tokio amžiaus mergaitės nelabai turi rungtynių, joms dar nevyksta Moksleivių krepšinio lygos čempionatai. „NIKE Vikruolių taurėje“ galima įgauti varžybinės patirties, susipažinti su kitų miestų mergaitėmis, o tai labai gera pradžia. 
​Pusfinaliuose intrigos netrūko. Keliavau su 3 komandomis, todėl veiklos buvo nemažai. Atsitiko taip ,kad reikėjo vienai komandai kovoti prieš kitą ir daug kur viskas sprendėsi paskutinę sekundę. Buvo daug jaudulio, drebančiomis rankomis įveikėme kliūtis, bet bendras rezultatas nustebino su kaupu!  Visos labai patobulėjo per keletą mėnesių, tad manau finale bus karšta“, – pasakojo trenerė.

PUSFINALIŲ AKIMIRKAS RASITE ČIA.