Jei perskaitę antraštę pagalvojote, kaip tai gali būti, tai pasiūlysime šį sąrašą pratęsti. Prie jau minėtų Javtoko, Šiškausko ir Marčiulionio, galime pridurti ir šias pavardes: Lavrinovič, Lukauskis, Čukinas, Sinica, Kukta, Buivydas. Jie visi jau kuris laikas treniruojasi kartu ir naujajame sezone atstovaus vienai komandai.

Jei vis dar nesuprantate, kur čia šuo pakastas, tai Vilniaus krepšinio mokykloje yra 2009 metų berniukų grupė, į kurią geras arba net labai geras karjeras padarę krepšininkai leidžia savo vaikus.

Roberto Javtoko sūnus Simas, Ramūno Šiškausko – Lukas, Kęstučio Marčiuliono – Tomas, Kšištofo Lavrinovičiaus – Dominikas, Mindaugo Lukauskio – Lukas, Povilo Čukino – Dominykas, Justo Sinicos – Joris, Algio Buivydo – Gabrielius ir Vitos Kuktienės – Jokūbas daug laiko praleidžia kartu, kartu krečia šunybes, kartu siekia rezultatų krepšinio aikštelėje.

„Suburti tokią komandą nebuvo išskirtinis darbas. Kai buvau surinkęs 2007 metų gimimo berniukų komandą, prie jos prisijungė ir K.Lavrinovičiaus vyresnysis sūnus. Tuomet prie tos komandos prisijungė M.Lukauskio, K.Marčiulionio sūnūs ir to paties Kšištofo jaunesnysis vaikas. Jie visi buvo dviem metais jaunesni, todėl kai Vilniaus krepšinio mokykla rinko 2009 metų gimimo berniukus, jie buvo pirmieji, kurie pateko į tą komandą.

Taip jau gavosi, kad prie šios komandos prisijungė labai daug talentingų vaikų ir turiu omeny, ne tik krepšininkų vaikus. Laikui bėgant, komanda pildėsi. Džiaugiuosi, kad buvę ir esami profesionalai patikėjo manimi, patikėjo mano darbu ir ne tik kad leido savo vaikus sportuoti mano treniruojamose grupėse, bet jas rekomendavo ir savo draugams. Štai ir priežastis, kodėl 2009 metų Vilniaus krepšinio mokyklos komanda yra taip vertinama“, – pasakojo VKM treneris Tomas Tarasevičius.

Visame pasaulyje yra pilna pavyzdžių, kai vaikai pranoksta savo tėvus krepšinio aikštelėje. Be abejo, netrūksta pavyzdžių, kai vaikai lyginami su savo tėvais, tačiau tokio lygio pasiekti jiems nelemta.

„Nenoriu išsiplėsti, kuris geresnis ar kuris blogesnis, tačiau natūralu, kad visi vaikai turi savo tėvų genų ir tie vaikai panašumų į savo tėvus turi ne tiek ir mažai. Vis tik, noriu pabrėžti, kad mūsų komandoje galioja nuostata, jog tėvų ar giminių pasiekimai absoliučiai nieko nereiškia. Vaikai arba išsikovoja vietą aikštėje, arba ne. Tikrai niekas neturi nei privilegijų, nei išskirtinumų.

Apskritai, kalbant apie šią komandą, tai joje yra daug vaikų vėlesnio brendimo. Tai reiškia, kad daugelio talentas atsiskleidžia vėliau. Kita vertus, mes jau ir dabar galime pasidžiaugti neblogais rezultatais aikštėje.

Mes vadovaujamės VKM patirtimi ir žvelgiame ne į vienadienius rezultatus, bet į ilgalaikę perspektyvą. Todėl tas išorinis spaudimas, kuris yra bandomas daryti komandai, nėra teisingas. Manau, kad tokio potencialo komandos geriausią žaidimą pradeda demonstruoti U-15 čempionate ar net dar vėliau. Kitaip tariant, didžiosios komandos pergalės, tikiu, dar ateityje“, – pasakojo T.Tarasevičius.

Naujajame MKL sezone ši komanda varžysis su metais vyresniais varžovais. Anot trenerio, tokiame čempionate pagrindinis tikslas – įgauti kuo daugiau patirties, žengti didelį žingnį kiekvienam individualiai ir pasiruošti kitąmet vyksiančiam pirmajam 2009 metų gimimo grupės čempionatui.