Apie seseris Belickaites jau yra kuriamos legendos. O kaip gi kitaip, kai keturios seserys save vadina keturis kartus didesne energija. Joms visoms nesvetima yra Vilniaus krepšinio mokykla, kurią vis dar lanko jauniausia iš ketvertuko – Ieva Belickaitė.

Pastaroji su savo U-16 komanda praėjusią savaitę iškovojo įspūdingą pergalę Marijampolėje. Įspūdingumas tas, kad likus žaisti penkias minutes, marijampolietės dar pirmavo dešimties taškų skirtumu, o pati Ieva per rungtynes perėmė net vienuolika kamuolių ir buvo labai arti trigubo dublio.

„Manyčiau, mano viena pagrindinių savybių – geras žaidimo skaitymas. Meluočiau, jeigu sakyčiau, kad man statistika nesvarbi. Tikriausiai kiekvienas žaidėjas apie tai galvoja ir po rungtynių analizuoja, nes iš dalies ji atspindi tavo žaidimą“, – sakė I.Belickaitė.

Jauniausioji sesutė sako, kad visos Belickaitės turi „uoslę“ kamuoliui ir visada yra pasiruošusios gynyboje perimti kamuolį.

„Taip, mes tą galime (šypsosi). Kalbant apie mano žaidimo privalumus, prasiveržimo metu darau euro stepą arba step backą. Dėl šių žaidimo elementų sesės mane visą laiką pagiria. Be to, mes visos turime greitą reakciją ir sugebame ją panaudoti prasiveržimuose“, – pasakojo I.Belickaitė.

Ieva, papasakok apie savo komandą. Kuo ji yra gera ir ko jai trūksta, kad ji būtų dar geresnė?

Visoms dar trūksta susižaidimo tarpusavy ir, manau, kiekvienai, taip pat ir man, reiktų tobulinti individualius įgūdžius.

Negaliu nepaklausti apie jūsų trenerę. Ar tiesa, kad jūsų trenerė yra charizmatiškiausia asmenybė Lietuviškame krepšinio pasaulyje?

Visiška tiesa apie mūsų trenerę. Ji yra tas žmogus, kuris visada, kad ir kas bebūtų, tave palaikys, skatins eiti pirmyn ir nepasiduoti.

Šiemet (U-16 čempionate) startavote dviem pergalėmis ir vienu pralaimėjimu. Tai geras rezultatas? Vidutinis? Blogas?

Nors tai tik sezono pradžia, bet startavome gerai. Pirmas rungtynes prieš Kauną pralaimėjome, nes nebuvome susižaidusios, po vasaros buvo sunku įsivažiuoti. Bet dabar visos mintys ties čempionatu ir kuo aukštesne vieta.

Paskutinėje dvikovoje Marijampolėje „ištraukėte“ realiai pralaimėtas rungtynes. Kas per tas paskutines penkias minutes jums suteikė jėgų?

Kai matai švieslentėje, jog pralaimima keletu taškų, atsiranda dar didesnis noras laimėti ir užplūsta triguba energija.

Kiek laiko užtektų tų jėgų, jei su šia VKM komanda patektum į negyvenamą salą? Kaip galvoji, kas greičiau išprotėtų: tu nuo komandos draugių ar jos nuo tavęs? 😉

Jėgų, manau, ilgam neužtektų tikrai.Pabostume viena kitai, o jau nuo visų mano šnekų, tikrai erzinčiau jas dar labiau (juokiasi).

Jei čempionate liksite antros – tai būtų pergalė ar pralaimėjimas?

Mūsų komandai tai visapusiškai būtų pergalė. Kelias iki finalinio ketverto yra ilgas ir sunkus, tad antra vieta mus taip pat džiugintų. Mors žinoma, kad tikslas – pirma vieta.

Kiek iš jūsų grupės merginų žais moterų rinktinėje?

Laikas viską parodys. Kol kas apie tai anksti kalbėti.