Vytauto Zapalskio treniruojama U-18 Vilniaus krepšinio mokyklos komanda sezono starte per penkerias rungtynes iškovojo dvi pergales. Taip jau sutapo, kad daugelio rungtynių startus komanda pramiegodavo, vėliau bandydavo grįžti į žaidimą ir.. ne visada pavykdavo.

Praėjusią savaitę VKM-II žaidė dvejas rungtynes, per kurias iškovojo pergalę prieš bendraamžius iš Pasvalio ir patyrė pralaimėjimą šiauliečiams. Per tas dvejas rungtynes Rokas Jaseliūnas pelnė 30 taškų ir surinko 34 naudingumo balus. Jis – naudingiausias VKM savaitės žaidėjas.

Rokai, pradėkime nuo tavo komandos. Jos žaidimas šiame sezone kol kas banguoja ir banguoja truputį per stipriai. Kodėl?

Taip yra, galbūt, dėl to, jog esame naujai suformuota komanda ir dar gerai nesusižaidę. Kartais trūksta nusiteikimo ar atsidavimo visu šimtu procentų, bet manau, kad laikui bėgant viskas bus gerai ir stosime į pergalingą kelią.

Treneris minėjo, kad turite didžiulę bėdą – nesėkmingas rungtynių pradžias. Kaip paaiškintum tą miegojimą dvikovų pradžiose?

Gerą rungtynių pradžią lemia pasiruošimas ir užsivedimas dar prieš pačias rungtynes. Mano komandai to kartais ir pritrūksta. Reikia kelių sėkmingų epizodų, kol komanda atsibunda ir pradeda kautis aukščiausiu pajėgumu. Kai kam galbūt kiša koją patirties trūkumas.

Po penkerių rungtynių komanda turi dvi pergales ir tris pralaimėjimus. Koks jos yra realus potencialas? Kiek pergalių dabar turėtumėt turėti?

Komandos potencialas yra didelis, nes visi noriai dirba per treniruotes. Artimiausias tikslas yra patekti į atkrintamąsias varžybas, o vėliau gal net ir – į finalinį ketvertą. Kol kas žaidžiame tikrai neblogai ir esame nusiteikę kovingai.

Tau asmeniškai sezono pradžia nėra prasta. Kaip tu pats ją vertini?

Visada yra kur tobulėti bei siekti dar aukštesnių tikslų. Visos komandos rezultatai man yra svarbiausi, todėl esu pasiruošęs vykdyti trenerio Vytauto Zapalskio nurodymus bei padėti komandai kiek galiu.

Ar supranti, kad nenumaldomai artėja tas momentas, kai vaikų krepšinį reiks iškeisti į suaugusių. Ar tu tam jau pasiruošęs?

Taip, suprantu. Psichologiškai tam ruošiuosi. Man tą ne kartą yra sakęs tėtis, kuris jaunystėje profesionaliai žaidė krepšinį.

Kaip įsivaizduoji, ko labiausiai tau dar trūksta suaugusiųjų krepšiniui?

Krepšinyje niekada nebus per daug fizinės jėgos, kovingumo bei užsispyrimo. Šias savybes ir norėčiau stiprinti.

Ką rinktumeis, jei šiandien, dar būdamas nepilnametis, turėtum tokią galimybę: a) kiekviename LKL ture po 20 minučių Kėdainių “Nevėžyje”, b) dvylikto – trylikto poziciją – “Ryte” ar c) “Barcelona” dublerių komandos rotacijos žaidėju?

C – būtų įdomi patirtis.

Kur bus VKM-II pasibaigus sezonui?

Pagyvensim – pamatysim. Tikiuosi labai aukštai.