IV savaitė – U-18 pirmos komandos dublis, 2010 – ųjų turnyras Kupiškyje ir Fenikso taurė

Per moksleivių atostogas rungtynių MKL – e įvyko šiek tiek mažiau nei įprastai, tačiau veiksmas sustojęs nebuvo. Verta pažymėti, kad Inos Revinskienės treniruojami 2010/ 11 metų gimimo berniukai dalyvavo turnyre Kupiškyje, o Diniaros Velišajevos 2004 metų gimimo merginos startavo „Fenikso taurės“ turnyre.

PIRMADIENIS

Praėjusį pirmadienį buvo sužaistos dvejos rungtynės. Toliau pergalingai žygiuoja Gintauto Reginos treniruojama U-18 ekipa. Ji, laimėjusi visus keturis kėlinius, 82:59 nugalėjo Kauno KM „Žalgiris“ antrąją komandą. Emilis Butkus nugalėtojams pelnė 16, Augustinas Krūminis – 13, Matas Narvilas – 12 taškų.

Tą pačią dieną Vilniaus KM U-13 komanda namie 56:82 nusileido Molėtų KKSC jauniesiems krepšininkams. Ši komanda dar laukia pirmosios pergalės čempionate.

ANTRADIENIS

2009 metų turnyre su metais (ir dviem) jaunesniais krepšininkais į turnyrą Kupiškyje nuvykę Vilniaus KM atstovai per ketverias rungtynes iškovojo vieną pergalę ir patyrė tris pralaimėjimus. Iš viso turnyre varžėsi penkios komandos.

„Mes kovojome absoliučiai visose rungtynėse. Nebuvo vienų vartų kronikos, nepaisant to, kad už visus buvome jaunesni, neturėjome susirgusių lyderių, leidome visiems pažaisti po lygiai. Galvoju, kad vaikams puiki patirtis. Jiems čia buvo pirmosios sezono rungtynės. Pamatėme ko trūksta, pamatėme kur pridėti.. Ties tais dalykais ir dirbsime“, – sakė komandos trenerė Ina Revinskienė.

Antrąją pergalę U-18 čempionate iškovojo VKM-II komanda, kuri namie 83:64 nugalėjo Pasvalio SM bendraamžius. Puikias rungtynes sužaidęs Rokas Jaseliūnas nugalėtojams pelnė 22 taškus.

„Turime vieną bėdą – rungtynių startą. Nežinau, kame čia problema, ar treneris nesugeba nuteikti, ar dar kažkas, bet šias bėdas privalome tvarkyti. Gerai, kad antroje pusėje pagerinome gynybą ir perlaužėme rungtynes į savo pusę. Nepaisant to, kad laimėjome 19 taškų skirtumu, rungtynės tikrai nebuvo lengvos“, – sakė treneris Vytautas Zapalskis.

TREČIADIENIS

Trečiadienį trečioji Vilniaus KM komanda 52:82 nusileido Kauno „Snaiperio“ komandai bei patyrė trečiąją nesėkmę iš eilės.

Tą pačią dieną U-15 grupėje susitiko dvi VKM komandos. Gintauto Reginos pirmoji ekipa antrąją komandą nugalėjo 71:45. Rezultatyviausias nugalėtojų gretose su 14 taškų liko Martynas Paltanavičius.

PENKTADIENIS

Penktadienį startavo pirmasis Fenikso taurės turnyro turas, kuriame vienintele Lietuvos komanda buvo Vilniaus KM U-15 krepšininkės. Pirmasis blynas prisvilo – komanda patyrė penkias nesėkmes per penkerias rungtynes.

„Net ir esant tokiam rezultatui, aš negatyvo nematau. Mes pamatėme, kur esame ir kur turime dirbti. Mergaitės su tokiomis varžybomis susidūrė pirmą kartą gyvenime. Čia žymiai didesnis spaudimas, kokiam nebuvome pasiruošuosios. Atrodo, su daugeliu komandų žaidžiame lygiai, tačiau varžovės pradeda mus spausti ir mes nieko negalime padaryti. Lietuvoje su tokiais dalykais niekada nesusidūrėme.

Kalbant apie visas tris dienas, tai pirmoji buvo sunki, antroji buvo labai gera, o trečioji, kai galvojau, kad bus geriausia, gavosi vėl bloga. Toks jausmas, kad į paskutines rungtynes jau atėjome pralaimėjusios“, – sakė komandos trenerė Diliara Velišajeva.

ŠEŠTADIENIS

Penktąją pergalę iš eilės iškovojo VKM-I komanda U-18 grupėje. Šįsyk G.Reginos auklėtiniai 78:56 buvo pajėgesni už Kretingos SM krepšininkus. Lukas Gudavičius ir Matas Narvilas nugalėtojams pelnė po 12 taškų.

„Abejos praėjusios savaitės rungtynės buvo labai panašios. Abu kartus jautėsi meistriškumo skirtumas ir abu kartus žaidėjų nusiteikimas rungtynėms buvo prastokos. Abu kartus per ilgąją pertrauką buvau priverstas su žaidėjais kalbėti griežtokai.

Jie turi suprasti, kad ne tik į švieslentę reikia žiūrėti ir galvoti apie šiandieną, o mąstyti, kas bus rytoj. Aš neabejoju, kad žaidėjai dar prieš rungtynes žinojo, kad vienaip ar kitaip laimės šias rungtynes, todėl jų pastangos buvo paviršutiniškos.

O man norisi geresnės žaidimo kokybės. Aš žinau jų galimybes ir žinau, kad jie galėtų būti žymiai geresni bei galėtų ruoštis stipresniems varžovams, kurie mūsų laukia jau netrukus“, – nepaisant pergalių užtikrintais skirtumais, kalbėjo treneris Gintautas Regina.

Trečiąjį pralaimėjimą patyrė U-18 VKM-II komanda, kuri išvykoje 62:79 nusileido Šiaulių “Saulės” ekipai. Ignotas Ražanas su dešimčia taškų buvo rezultatyviausias VKM-II žaidėjas.

“Trečios rungtynės per savaitę, tačiau tai ne pasiteisinimas. Mes visur atsilikome – nusileidome noru, užsidegimu, mes pralaimėjome kovą dėl kamuolių.. mus aplošė paprasčiausiu du prieš du. Nežinau, ar čia helovinas prisidėjo, ar čia treneris kažko nepadarė, tačiau savo daržą privalome tvarkyti ir tvarkyti kuo greičiau”, – sakė V.Zapalskis.