Praėjusią savaitę Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) komandos sužaidė 13 rungtynių, iš kurių 9 baigėsi pergalingai. Merginų komandos dar labiau sustiprino lyderių pozicijas, penkiolikmečiai džiaugėsi pirmąja pergale, o U17 čempionate vaikinai surengė neabejotinai gražiausią sugrįžimą į rungtynes šiais metais.

Savaitės apžvalgoje ne tik susipažinsite su užfiksuotais rezultatais, tačiau rasite ir rungtynių vaizdo įrašus.

U14 grupėje: lygybė Vilniaus komandų derbiuose ir neklumpanti G. Kievino ekipa

MKL U14 amžiaus grupės A divizione „VKM-I“ komanda antrąją savaitę iš eilės kovėsi prieš vienus iš čempionato favoritų. Šį kartą Tomo Tarasevičiaus auklėtiniai Vilniaus miesto derbyje žaidė prieš „SKM-I“ ekipą. Taškas į taškas rungtynėse nei viena komanda neįgijo apčiuopiamo pranašumo ir mačo nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Šį kartą teko pripažinti varžovų pranašumą 63:69.

Vilniauskm.lt nuotr.

Mūsiškių gretose rezultatyviausiai žaidė Danielius Lavrinovičius ir Kristijonas Stračkaitis, surinkę po 11 taškų.

Rungtynių statistika

Identiškas derbis vyko ir šios amžiaus grupės berniukų čempionato B divizione. Trenerio Ryčio Anskaičio vadovaujama „VKM-II“ komanda nepasigailėjo lentelės kaimynų „SKM-III“ krepšininkų 80:45.

„VKM-II“ per 3 turus iškovojo visas pergales ir yra vienvaldžiai A pogrupio lyderiai.

Turnyrinė lentelė

Rungtynių vaizdo įrašas

Tos pačios amžiaus grupės mergaičių čempionate pergalingai žygiuoja Gitauto Kievino „VKM-I“ komanda. A diviziono rungtynėse namuose vilnietės nugalėjo Šiaulių „KA Saulė“ krepšininkes 58:31.

Lemiamas rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kurį „VKM-I“ laimėjo 23:3. Mūsiškės perėmė net 33 kamuolius ir aktyvios gynybos dėka įgijo solidžią persvarą.

Nugalėtojų gretose labiausiai išsiskyrė Glorija Liužinaitė, kuri pelnė 8 taškus, perėmė net 9 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų. Pastarajai žaidėjai puikiai talkino Justina Bajarūnaitė, atkovojusi 14 kamuolių.

U15 grupėje: lyderių trejetas ir pasipylusios pergalės

Pirmąją pergale U15 A divizione džiaugėsi „VKM-I-Rytas“ ekipa. Edvino Justos auklėtiniai namuose įveikė Kauno „KA Žalgiris-II“ komandą 96:71. Vilniečiai tvirtai laikė rungtynių kontrolę savo rankose ir laimėjo visus 4 kėlinius, o į kiekvieną varžovų spurtą buvo atsakoma savuoju.

Eriko Petriko nuotr.

„VKM-I-Rytas“ į pergalę vedė Gabrielius Jokubauskas, Matas Šiškauskas ir Augustinas Buivydas, surinkę po 23 naudingumo balus.

Įtemptą, bet tuo pačiu savaitę turėjo „VKM-II“ komanda, kuri sužaidė net 2 rungtynes. Pirmojoje dvikovoje svečiuose buvo įveikta Trakų „KKSC“ ekipa 61:58, o antrame mače trenerės Onos Dindaitės-Mukienės auklėtiniai įrodė pranašumą prieš „SKM-IV“ 76:70.

Puikus startas leido įsitvirtinti A pogrupio viršūnėje.

U16 grupėje: pirmasis kluptelėjimas ir užtikrintas pasirodymas Molėtuose

U16 A divizione nutrūko penkerių „VKM-I-Rytas-Šilputa“ pergalių serija. Trenerio Gintauto Reginos auklėtiniai Klaipėdoje vykusiame susitikime 70:78 nusileido „V.Knašiaus KM“ ekipai.

Vilniečių komandoje labiausiai išsiskyrė dvigubą dublį surinkęs Robertas Veličko – 12 taškų, 11 atkovotų kamuolių.

B divizione rungtyniaujanti „VKM-IV“ komanda sutriuškino Molėtų „KKSC“ krepšininkus 91:51. Išvykos mače labai komfortabiliai besijautusi Diliaros Velišajevos ekipa iškovojo antrąją pergalę čempionate ir šiuo metu yra A pogrupio lyderiai.

U17 grupėje: reto grožio rungtynės ir metų epizodo vertas momentas

U17 čempionate „VKM-I-Rytas“ komanda išvykos rungtynėse Kaune įveikė „KM Perkūnas“ krepšininkus. Iki mačo pabaigos likus 8 sekundėms „VKM-I-Rytas“ komandinio spaudimo dėka perėmė kamuolį, o žaibiškai kitoje aikštelės pusėje atsidūręs Modestas Babraitis smeigė tritaškį su pražanga ir išlygino mačo rezultatą. Po minutės pertraukėlės gynėjas realizavo baudos metimą, o varžovai per likusį laiką nesurengė rezultatyvios atakos.

Mačo didvyriu tapęs M. Babraitis buvo naudingiausias nugalėtojų gretose, pelnęs 18 taškų ir atkovojęs 13 kamuolių. Benas Hofšteteris pridėjo 16 taškų.

U18 grupėje: VKM merginų dominavimas

U18 jaunių čempionate „VKM-II“ komanda svečiuose nusileido Šiaulių „KA Saulė-SG“ krepšininkams 76:98. Rolando Peniko treniruojamoje ekipoje geriausiai žaidė Kristijonas Saveika, pelnęs 25 taškus ir atkovojęs 7 kamuolius.

Merginų A divizione fenomenalų pasirodymą sekmadienio rungtynėse surengė „VKM-I“ ekipa. Namuose Inos Revinskienės auklėtinės 100:47 nepasigailėjo „KA Žalgiris-I“ komandos.

Net 4 žaidėjos surinko daugiau nei 20 naudingumo balų: Ugnė Grigaliūnaitė – 20, Viltautė Adomaitytė – 21, Urtė Ratavičiūtė – 23, Eva Pernavaitė – 25.

Inos Revinskienės auklėtinės demonstruoja itin kibią gynybą ir vidutiniškai per rungtynes perima po 26,5 kamuolio bei išprovokuoja po 36,5 varžovių klaidas.

MKL U18 merginų B diviziono išvykos rungtynėse „VKM-II“ šeimininkavo Kaune. Algirdo Paulausko auklėtinės įsirašė užtikrintą pergalę 73:34.

Laimėjimas sustiprino „VKM-II“ pozicijas turnyrinėje lentelėje, kuri šiuo metu rikiuojasi trečioje vietoje.

U19 grupėje: prisvilęs blynas Šiauliuose

Vyriausiųjų čempionate (U19) rungtynės nesusiklostė „VKM-II“ komanda. Trenerio Roko Rolio auklėtiniai svečiuose žaidė prieš Šiaulių „KA Saulė-SG“ krepšininkus, turėjo pripažinti varžovų pranašumą 43:101.