Be jau aprašyto dviejų Vilniaus krepšinio mokyklos (U-17) komandų dalyvavimo EYBL čempionate, praėjusią savaitę toliau vyko ir Moksleivių krepšinio lygos kovos. Savaitė didžiąja dalimi pažymėta pergalėmis. Individualiais pasirodymais išsiskyrė trigubą dublį surinkusi Audronė Zdanevičiūtė ir fantastinį dvigubą dublį surinkęs Danielius Lavrinovič.

​TREČIADIENIS

Antrą pralaimėjimą trečiose rungtynėse patyrė U-13 čempionate dalyvaujantys Tomo Tarasevičiaus auklėtiniai. Jie Kaune 74:83 turėjo pripažinti KM “Perkūno” komandos pranašumą. Nepaisant lygaus pirmojo kėlinio, antrajame dviženklę persvarą įgijo kauniečiai, kuri laikėsi beveik visų rungtynių metu. “Žaidėme prieš praėjusio sezono bronzinius prizininkus ir, sakyčiau, žaidėme visai neblogai. Bėda ta, kad vis dar negalime žaisti stipriausios sudėties. Beje, atskiro paminėjimo vertas Danielius Lavrinovič”, – sakė T.Tarasevičius. Trenerio įvardintas legendinio brolio sūnus per 28 minutes pelnė 16 taškų ir atkovojo 15 kamuolių. 14 taškų į VKM sąskaitą pridėjo Vytautas Meškėla. Tą pačią dieną jaunimo U-19 čempionate įspūdingą pergalę pasiekė Rolando Peniko auklėtiniai. Jie 112:64 sutriuškino Prienų bendraamžius. “Reikia pripažinti, kad tarp komandų labai didelis lygių skirtumas. Jėgos nelygios, dėl to toks ir rezultatas. Turėjome gerą treniruotę, visi pasižaidėme ir nelabai daugiau ką čia pridursiu”, – sakė R.Penikas. Trečiadienį tarpusavyke kovojo ir Vilniaus KM penktoji ir ketvirtoji komandos – penktoji laimėjo 106:33.

ŠEŠTADIENIS

Nepaisant itin nesėkmingos pradžios ir trylikos taškų deficito, Raimundo Kairio treniruojama U-16 VKM-I komanda 83:58 nugalėjo Kauno “Perkūno” komandą. 17 taškų nugalėtojams pelnė pirmosios savaitės VKM naudingiausias krepšininkas Danielius Kasparas. Šis laimėjimas buvo pirmasis komandai po dviejų pralaimėjimų čempionato starte.

“Tie du pralaimėjimai kažkiek slėgė, o kai įtampa atslūgo – žaidimas susiklijavo. Iš tikro, į aikštę išėjome kaip nesavi. Gerai, kad laiku padarėme išvadas, pakeitėme gynybos sistemą, išnaudojome savo pranašumą prieš varžovus, atsirišo krepšys, o tada jau buvo lengviau.

Reikia pažymėti, kad varžovas yra silpniausias lygoje, todėl dvikovos pradžia buvo ne tiek jų gero žaidimo, o mūsų blogo žaidimo rezultatas. Vėliau manau, kad rezultatas tapo toks, koks ir turėjo būti”, – sakė treneris R.Kairys.

Gražią pergalę merginų U-16 čempionate iškovojo Diliaros Velišajevos treniruojama VKM-I komanda. Itin permainingose rungtynėse vilnietės 70:63 įveikė Klaipėdos V.Knašiaus KM bendraamžes. Ugnė Grigaliūnaitė nugalėtojoms pelnė 23 taškus ir atkovojo 8 kamuolius, Gabija Strolytė surinko 20 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

Komandinį žaidimą demonstravę Gintauto Reginos U-18 auklėtiniai 81:58 nugalėjo Šiaulių “Saulės” krepšinio akademiją bei iškovoję ketvirtą pergalę iš eilės toliau išlieka vienvaldžiais lyderiais. Šiauliečiai priešinosi tik pusantro kėlinio, tačiau vėliau iniciatyvą į savo rankas perėmė VKM atstovai, iš kurių net šeši pelnė dviženklį taškų skaičių.

“Pabaiga užtikrinta, bet pradžia buvo prasta. Darėme daug klaidų sprendimuose, dėl to daug atakų buvo nerezultatyvios. Žaidėjai nebrangino kamuolio, dėl to nuo manęs gavo pylos ir rungtynes perlaužėme.

Tai kad tiek daug žaidėjų pelnė dviženklį taškų skaičių, nėra keista. Mūsų suolelis yra ilgas, daugelio žaidėjų meistriškumas panašaus lygio, o tai yra mūsų stiprybė. Dažnai aikštėje būnantys visi penki žaidėjai gali pelnyti taškus, o tai pridaro problemų varžovams”, – komentavo treneris G.Regina.

SEKMADIENIS

Pergalę iškovojo ir to paties trenerio treniruojama U-15 komanda. Ji po dramatiškos kovos 79:78 palaužė Klaipėdos KM bendraamžius bei iškovojo antrą pergalę per trejas rungtynes. Erikas Vansevičius nugalėtojams pelnė 22 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, Emilis Kargertas surinko 20. Nepaisant sėkmingos pradžios, situacija pasikeitė varžovui lyderiui gavus techninę, o vėliau ir nesportinę pražangą.

“Turbūt, daugelis pagalvojo, kad rungtynės jau laimėtos, tačiau tuomet iš jų iššovė žaidėjas, iš kurio mažiausiai galėjome tikėtis to. Apskritai, sakyčiau taip – du kėlinius kontroliavome žaidimą, bet vėliau užvaldė nereikalingos emocijos, kurios diktavo blogus sprendimus”, – sakė G.Regina.

Likus mažiau nei pusei minutės iki dvikovos pabaigos, VKM atstumas nuo priešininkų buvo keturi taškai. Klaipėdiečiai tritaškiu sumažino skirtumą, kai laikrodis rodė paskutines 11 žaidimo sekundžių. Dar po 6 sekundžių Titas Pundinas stojo mesti baudos metimų, tačiau jie abu buvo netaiklūs. Paskutinis desperatiškas klaipėdiečių metimas iš savo aikštės pusės buvo netikslus. Beje, šioje dvikovoje vilniečiai pataikė tik 11 iš 26 baudos metimų.

U-18 merginų čempionate Vilniaus KM-I komanda76:49 įveikė Marijampolės ŽSM ekipą bei iškovojo antrą pergalę iš eilės. Emilija Grigaliūnaitė nugalėtojoms pelnė 21 tašką ir atkovojo 13 kamuolių, Ugnės Grigaliūnaitės sąskaitoje 20 taškų, o Audronės Zdanevičiūtės – trigubas dublis (11 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų).

Kitai Jūratės Cicėnienės komandai (U-14) sekmadienis buvo prastenis. Jaunosios VKM merginos 47:64 nusileido Panevėžio KKSC auklėtinėms.