Moksleivių krepšinio lygai (MKL) pasiekus sezono finišo tiesiąją, VKM komandos yra pačiame atkrintamųjų įkarštyje, o merginų komandos demonstruoja puikų žaidimą ir rezultatus. Gitauto Kievino „VKM-I“ komanda, rungtyniaujanti U14 mergaičių čempionate, jau yra patekusi į finalo ketvertą, kuriame šį savaitgalį sieks iškovoti čempionių titulą. U16 ir U18 amžiaus grupių ekipos, treniruojamos Inos Revinskienės, pradeda ketvirtfinalio serijas, kur taip pat sieks aukščiausių vietų.

Tiek U16, tiek U18 komandų viena lyderių yra vidurio puolėja Urtė Ratavičiūtė, būdama vos 15 metų ir rungtyniaujanti su vyresnėmis krepšininkėmis. U.Ratavičiūtė buvo išrinkta naudingiausia VKM gegužės mėnesio žaidėja. Jaunoji krepšininkė per paskutinį pavasario mėnesį U16 čempionate vidutiniškai rinko net po 25 naudingumo balus, o žaisdama net su 3 metais vyresnėmis varžovėmis (U18) fiksavo vidutiniškai 18 naudingumo balų statistiką.

VKM partneriai „Citysport“ laimėtojai padovanojo 50 eurų vertės dovanų kuponą, kurį Urtė galės išnaudoti „Nike“ sportinių prekių parduotuvėje Vilniaus „Akropolyje“.

Šioje dalyje pristatome geriausią gegužės mėnesio VKM merginų grupės krepšininkę Urtę Ratavičiūtę, o interviu su vaikinų grupės MVP Modestu Babraičiu galite rasti ČIA.

Su Vilniauskm.lt svetaine nuotoliniu būdu bendravusi jaunoji krepšininkė papasakojo apie komandos stiprybes bei keliamus tikslus.

Merginų grupės MVP – Urtė Ratavičiūtė

MKL pirmenybėse ginate dviejų VKM komandų garbę, kurios rungtyniauja skirtingose amžiaus grupėse. Ar labai didžiulis skirtumas tarp U16 ir U18 merginų čempionatų?

– Taip, U18 krepšininkės yra labiau patyrusios, todėl žaidžiant su jomis rungtynės yra intensyvesnės ir greitesnės.

Su U16 komanda reguliariame sezone iškovojote 3 vietą. Kokias šios komandos stiprybes išskirtumėte?

– Labiausiai išskirčiau puikų susižaidimą ir kamuolio judėjimą. Nepaisant to, kad visos komandos žaidėjos yra individualiai stiprios, aikštelėje žaidžiame komandiškai ir sudarome gerų progų viena kitai.

Kokius tikslus keliate atkrintamosioms varžyboms tiek U16, tiek U18 komandoms?

–  Su U16 komanda manau, kad jei atiduosime visas savo jėgas galime pasiekti finalą ir gal net laimėti visą čempionatą. Su U18 ekipa bus sunkiau, dėl sumažėjusios komandos sudėties ir stiprių varžovių, bet mano manymu mes taip galime pasiekti pirmenybių finalą.

Vilniauskm.lt nuotr.

Esate viena geriausių kovotojų dėl atšokusių kamuolių visoje lygoje. Ar tai Jūsų mėgstamiausias žaidimo elementas?

– Tai tikrai vienas iš mano mėgstamų žaidimo elementų . Nusiimant kamuolį susidaro galimybė komandai rinkti taškus, susikurti papildomų progų savo komandai ir neduoti jų varžovėms.

Jums vos 15 metų, bet jau spėjote debiutuoti ir Lietuvos moterų krepšinio lygoje. Ar buvo labai sunku pereiti iš jaunimo į profesionalų krepšinį? Kokie didžiausi iššūkiai šiame procese?

– Moterų krepšinyje viskas vyksta daug greičiau ir stipriau, todėl vienas iš sunkiausių iššūkių yra kompensuoti turimą fizinio pasiruošimo trūkumą lyginant su vyresnėmis žaidėjomis.

– Kokius sau tikslus keliate ateityje ir, kaip save įsivaizduojate po 5 metų?

– Nelabai galvoju kas bus ateityje. Tiesiog stengiuosi toliau tobulėti ir tada po 5 metų pamatysime, kur gyvenimas nuves.