Moksleivių krepšinio lygai (MKL) pasiekus sezono finišo tiesiąją, VKM komandos yra pačiame atkrintamųjų įkarštyje. Vyriausiųjų U19 amžiaus grupėje trenerio Vytauto Zapalskio auklėtiniai jau užbaigė savo pasirodymą, patekdami į finalo ketvertą, kuriame užėmė 4-ąją vietą. Į stipriausiųjų ketvertą prasibrovė ir VKM U14 mergaičių bei VKM U18 vaikinų ekipos, kuriose žiba ne vienas talentas.

Pastarosios komandos vienas iš lyderių yra Modestas Babraitis, rungtyniaujantis ir metais jaunesnių pirmenybėse. Minėtas krepšininkas buvo išrinktas naudingiausiu VKM gegužės mėnesio žaidėju. Gynėjas buvo tiesiog nesustabdomas U17 čempionate ir per paskutinį pavasario mėnesį vidutiniškai rinko net po 34,5 naudingumo balų, kas yra geriausias rezultatas visoje lygoje.

Su metais vyresnių „VKM-I Rytas“ ekipa M.Babraitis pateko į finalo ketvertą. Andriaus Šležo treniruojamoje komandoje gynėjas yra svarbus rotacijos žaidėjas, renkantis vidutiniškai po 11 taškų. VKM partneriai „Citysport“ laimėtojui padovanojo 50 eurų vertės dovanų kuponą, kurį Modestas galės išnaudoti „Nike“ sportinių prekių parduotuvėje Vilniaus „Akropolyje“.

Vilniauskm.lt nuotr.

Šioje dalyje pristatome geriausią gegužės mėnesio VKM vaikinų grupės krepšininką Modestą Babraitį, o  netrukus atskleisime, kas tapo naudingiausia žaidėja tarp merginų.

Su Vilniauskm.lt svetaine nuotoliniu būdu bendravęs jaunasis krepšininkas pasidalino, kokios priežastys lėmė persikelti į Vilnių ir užsivilkti VKM marškinėlius.

Vaikinų grupės MVP – Modestas Babraitis

MKL pirmenybėse ginate dviejų VKM komandų garbę, kurios rungtyniauja skirtingose amžiaus grupėse. Ar labai didžiulis skirtumas tarp U17 ir U18 vaikinų čempionatų?

– Labai didelio skirtumo nėra, labiausiai galėčiau išskirti fiziškumą, kuris šiek tiek didesnis U18 amžiaus grupėje, o kiti aspektai yra gana panašūs.

Su U17 komanda sezono startas buvo gana sunkus, tačiau vėliau pagavote pagreitį ir iškovojote ne vieną pergalę. Kas lėmė pagerėjusius rezultatus?

– Galbūt geresnius rezultatus lėmė ir sustiprėjusi komandos atmosfera. Šiek tiek apsipratome vieni su kitais, nes sezono pradžioje neturėjome bendrų treniruočių, buvo sunkiau ir įsivažiuoti. Taip pat galėčiau pasakyti, jog ir naujo trenerio atėjimas uždegė komandą, norėjosi įrodyti, kad esame geresni nei buvome sezono pradžioje.

Pats šį sezoną rungtyniavote ir Regionų krepšinio lygoje (RKL). Kaip vertintumėte tiek savo asmeninį, tiek komandos pasirodymą šioje lygoje?

– Savo asmeninio pasirodymo pats nelabai mėgstu vertinti, todėl nieko labai negaliu ir pasakyti. Kalbant apie komandą, manau tikrai turėjome neblogą sezoną, dėjome didelį žingsnį į priekį. Gaila tik, kad sezoną užbaigėme ketvirtfinalyje, bet vertinant viską, manau tikrai neblogai pasirodėme.

Sauliaus Čirbos nuotr.

Praėjusį savaitgalį su U18 „VKM-I Rytas“ komanda iškovojote bilietą į Finalo ketvertą. Kokias stipriąsias šios ekipos puses išskirtumėte?

– Šioje komandoje yra labai gera atmosfera, visi esame kaip vienas kumštis, kas tikrai duoda labai daug. Taip pat, manau viena iš stipriųjų pusių yra mūsų kovingumas ir atsidavimas kiekvienose rungtynėse.

Esate kilęs iš Kauno ir iki šio sezono rungtyniavote būtent ten. Kokios pagrindinės priežastys, dėl ko nusprendėte atvyktį į Vilnių ir prisijungti prie VKM?

– Iš Kauno persikėliau, gavęs pasiūlymą iš Vilniaus „Ryto“ sistemos. Pasinaudojau šia proga, ir taip atsiradau Vilniuje. Prie VKM prisijungiau pasitarus su treneriais ir nusprendžiau, kad būtent čia žaisti bus ir patogiau, ir šiai dienai geriau.

– Ką labiausiai norėtumėte pagerinti savo žaidime?

– Vienareikšmiškai labiausiai reikėtų gerinti tritaškį metimą, kadangi šiuo metu daugiausia problemų turiu su šiuo žaidimo elementu. Taip pat norėčiau labiau sustiprinti kūną bei fizinį pasiruošimą.

– Gal turite savo mėgstamą krepšininką, kurio žaidimas jums ypač patinka?

– Labiausiai stebiu LeBroną Jamesą, kuris ir yra mano mėgstamiausias krepšininkas, o Europoje labiausiai dėmesį kreipiu į Marių Grigonį, kuris šį sezoną demonstravo puikius rezultatus.

– Kokius sau tikslus keliate ateityje ir, kaip save įsivaizduojate po 5 metų?

– Ateityje aišku labiausiai noriu pakelti savo meistriškumą ir kilti į aukštesnį lygį, kas ir yra mano pagrindinis tikslas.