Prieš savaitę Emilijos Grigaliūnaitės ir Audronės Zdanevičiūtės vedama U-18 merginų VKM-I komanda trisdešimties taškų skirtumu 99:69 sutriuškino bendraamžes iš Marijampoles. A.Zdanevičiūtė šioje dvikovoje pelnė 31 tašką, E.Grigaliūnaitė pasižymėjo 28 taškais, 12 atkovotų kamuolių ir 38 naudingumo balais. 

​Aišku, jei būtų galima išskaidyti geriausiojo prizą į dvi dalis, tai abi šios merginos tą prizą ir pasidalintų. Kadangi niekas nieko nedalina, tai Emilijos benefisas garantuoja jei savaitės MVP titulą. 

​„Geras rungtynės lėmė komandinis darbas. Visos dirbom išvien, stengėmės padaryti viena kitai patogias situacijas metimams. Taip pat mūsų komandoje yra gera atmosfera tiek aikštelėje, tiek už jos ribų, todėl žaisti su tokiu kolektyvu – vienas malonumas“, – sakė Emilija.

Be abejo, tavo ir Audronės duetas tose rungtynėse darė tai, ką norėjo. Ji pelnė daugiau taškų, tu surinkai daugiau naudingumo balų. Ar tokiais atvejais, kai nugalėtojas yra aiškus, nekyla noras palenktyniauti su komandos drauge?

Rungtynių metu dažniausiai neskaičiuoju kiek taškų yra pataikiusios mano komandos draugės. Man svarbiausias yra bendras komandinis rezultatas ir kad jis būtų pergalingas. Be abejo kartais, kai dėl varžybų baigties jau viskas būna aišku, su sese Ugne mėgstam pakonkuruot tarpusavy (šyposi).  

Tau asmeniškai tai geriausios sezono rungtynės. Kuo jos buvo išskirtinės? 

​Šio rekordo labai nesureikšminau, kadangi žaidėme prieš silpnesnę komandą, kurioje nemažai jaunesnių žaidėjų. Tokio asmeninio rezultato nebūčiau pasiekusi be savo komandos draugių, kurios dalino gerus perdavimus gerose situacijose. Taip pat didelę įtaką turėjo tai, jog rungtynėse nedalyvavo mano sesuo Ugnė, kuri yra labai svarbi žaidėja mūsų komandoje. Dėl to ėmiausi didesnės iniciatyvos po krepšiu, kad kompensuočiau jos nebuvimą.  

Kiek lengvumo duoda faktas, kad sezonas jau yra gerokai įsibėgėjęs? 

​Šis faktas neleidžia nei kiek atsipalaiduoti, nes nėra skirtumo, ar tai sezono pradžios, ar vidurio rungtynės. Prieš kiekvienas reikia daug ruoštis ir susikaupti. Kartu žaidėme jau ne vienose rungtynėse, tad ir aikštelėje lengviau vieną kitą palaikyti ir, jei reikia, pasakyti pastabų.  

Kiek dar tikiesi pridėti tiek tu, tiek komanda iki sezono pabaigos? Ir aš, ir komanda stengiamės sunkiai dirbti treniruotėse, kad rezultatas aikštelėje būtų kuo geresnis. Aišku, labai daug prie dalies komandos asmeninio tobulėjimo prisideda treniruotės su „Kibirkšties-VKM“ komanda. Trenerė Jurgita duoda daug naudingų patarimų, taip pat moko įvairių individualių įgūdžių tiek mažas, tiek dideles žaidėjas, o tai labai praverčia per rungtynes. Kauno Žalgiris jūsų grupėje žaidžia be pralaimėjimų. Ar realu pagauti kaunietes sezono pabaigoje? 

​Tikrai realu. Tiesiog turime padaryti išvadas po praeitų rungtynių su Kauno komanda, išsiaiškinti padarytas klaidas ir jų nebekartoti. Kaip ir anksčiau minėjau sunkiai dirbti treniruotėse, o sunkų darbą galiausiai vainikuoja pergalės. 

2020 – ieji. Kokius tikslus esi išsikėlusi per šiuos metus? 

​Aišku, pagrindinis metų tikslas yra tapti MKL čempionėmis, taip pat norisi kuo geriau sužaisti su „Kibirkšties“ dublerių komanda, patobulinti asmeninius įgūdžius, kad galiausiai galėčiau pilnai padėti pagrindinei komandai.