Matas Mikėnas naująjį sezoną pradėjo vidutiniškai. U-17 ir U-18 komandose žaidžiančio krepšininko indėlio kartais netgi pritrūkdavo. Tačiau tik ne pirmąją Naujųjų metų savaitę. Atstovaudamas abiem ekipoms, jis padėjo iškovoti pergales, pats įsirašydamas po 25 taškus tiek vienose, tiek kitose rungtynėse.

​„Geros emocijos, noras laimėti ir didžiulė atsakomybė abejose rungtynėse leido išlikti susikoncentravus bei leido sužaisti tokias geras rungtynes“, – sakė dvyliktosios sezono savaitės MVP. 

​Apibūdink abi šias ekipas ir abu trenerius. Kur matai didžiausius skirtumus?

Abiejose komandose atmosfera yra ypatinga, pačios komandos puikiai susilipdžiusios ir abi ekipas sieja bendras noras laimėti. Taip pat abiejų komandų trenerius žiūriu kaip į labai svarbius žmones, kurie veda komandą į priekį ir pasitiki manimi.

O jei palygintum varžovus abiejose grupėse. Ar labai didelis skirtumas? 

​Vienintelis skirtumas, kurį jaučiu žaisdamas prieš vyresnius tik tas, kad jie yra fiziskai stipresni nei mano metų žaidėjai.

Tavo gimtasis miestas Panevėžys. Sakyk, ar nesudėtinga buvo tokiam jaunam žmogui visiškai pakeisti aplinką?

Labiau sakyčiau, kad keista. Sunku tikrai nebuvo. Mano tikslas buvo tobulėti, o čia tam skirtos geriausios įmanomos sąlygos.

Ko dabar labiausiai reikia, kad iš vaikų krepšinio sugebėtum pereiti į suaugusiųjų?

Pagrindinis dalykas – reikia sustiprėti fiziškai. Taip pat norėtųsi išmokti greičiau „skaityti“ žaidybines situacijas, taip pat tobulinti turimus įgūdžius.

Kaip manai, kuri komanda U-17 ar U-18 turi daugiau šansų tapti čempionais? Kodėl?

Vis tik, turbūt, kad U-18 šansai didesni. Komanda gerai žaidžia ir be lyderių, kurie atstovauja „Perlui“. Kai šie prisijungs, komanda taps dar stipresnė. Aišku, nenuvertinu ir U-17 ekipos. Esu tikras, kad ir su ja turime daug šansų iškovoti čempiono titulą.

Tavo pagrindinis sezono tikslas?

Noriu su abiem komandomis tapti nugalėtoju ir debiuotuoti „Perlo“ komandoje.