Po daugiau nei dviejų savaičių pertraukos Vilniaus KM auklėtiniai sugrįžo į MKL kovas. Jose, kaip visada, buvo visko – ir gražių pergalių, ir apmaudžių pralaimėjimų. Beje, varžybinė savaitė prasidėjo tik ketvirtadienį.

KETVIRTADIENIS

​Pirmieji į kovą 2020 – aisiais stojo U-17 grupės VKM-IV krepšininkai. Deja, Algirdo Budėno komanda patyrė dar vieną pralaimėjimą, šįsyk 23:78 nusileidusi Trakų KKSC atstovams.

Tą pačią dieną užtikrintą pergalę U-12 grupėje iškovojo Andriaus Šležo treniruojama VKM-II komanda. Pastaroji laimėjo trečiąkart per penkerias rungtynes 46:6 sutriuškinusi Visagino SC bendraamžius. Priminsime, kad U-12 grupėje, pasiekus keturiasdešimties taškų skirtumą, rezultatas nebeskaičiuojamas.

​U-13 grupėje tarpusavyje susikovė dvi mokyklos (VKM-II ir VKM-III) komandos. Ryčio Anskaičio auklėtiniai šią akistatą laimėjo net 109:33 bei iškovojo aštuntą pergalę per devynis susitikimus.

PENKTADIENIS

​Paskutinė savaitės darbo diena prasidėjo VKM-IV komandos pralaimėjimu 17:58 SKM-III bendraamžiams U-12 grupėje. Dviejų mokyklos komandų (VKM-II ir VKM-III) akistata merginų U-16 čempionate antroji komanda laimėjo 60:31.

Dar vienas mokyklos derbis vyko ir tarp septyniolikmečių. Per pirmą rungtynių pusę susikrovę 28 taškų persvarą, užtikrintai 97:58 laimėjo Andriaus Šležo auklėtiniai. Nugalėtojams 25 taškus pelnė Matas Mikėnas, pralaimėjusiems – Justas Bertašius – 18.

​„Esminis dalykas – komanda buvo labai gerai nusiteikusi. Tarpusavio konkurencija daro savo. Pradžioje gerai apsigynėme, užpuolėme, o po to per visas rungtynes sugebėjome sužaisti be duobių. Be to, neutralizavome jų lyderius ir tai, aišku, kad palengvino situaciją.

​Po rungtynių vaikinams pasakiau, kad tai buvo pirmas kartas, kai sužaidėte labai gerai. Aišku, meistriškumu mes varžovus lenkiame, žaidėjai norėjo tai įrodyti ir turime rezultatą“, – sakė A.Šležas.

​Metus pergalingai pradėjo Edvino Justos treniruojami U-15 grupės VKM-V krepšininkai. Jie 83:60 nugalėjo Molėtų KKSC krepšininkus bei iškovojo septintą pergalę per devynerias rungtynes. Toks rezultatas vilniečiams garantuoja antrąją vietą turnyre.

​Nedaug trūko, kad pergalę U-18 grupėje būtų iškovojusi VKM-III komanda, tačiau jai nerezultatyviose rungtynėse 57:63 nepavyko „pagauti“ trečią vietą užimančių Jonavos krepšininkų.

ŠEŠTADIENIS

​Metus įtikinama pergale pradėjo Gintauto Reginos treniruojama U-18 komanda, kuri 90:75 įveikė antrąją mokyklos komandą. Po pirmųjų dešimties minučių vieni čempionato lyderių jau pirmavo 35:19. Pralaimėjusiems Rokas Jaseliūnas pelnė 30 taškų, nugalėtojams Matas Mikėnas – 25.

SEKMADIENIS

​Apmaudžią nesėkmę 72:75 patyrė U-16 grupės VKM-I komanda, kuri nusileido Klaipėdos V.Knašiaus mokyklos atstovams. Vilniečių neišgelbėjo ir Danieliaus Kasparo įspūdingas dvigubas dublis (20 taškų, 17 atkovotų kamuolių).

​Deja, nepasisekė ir U-13 grupės VKM-I atstovams. Po pirmojo kėlinio jaunieji vilniečiai įgijo keturiolikos taškų persvarą prieš Kauno „Žalgirio“ – I komandą, tačiau galiausiai jiems pralaimėjo 55:66. Gabrielius Mažeikis pralaimėjusiems pelnė 14 taškų.

​„Gynyboje atrodėme tikrai solidžiai. Nors klaidų pasitaikė, tačiau gynybinį planą išpildėme tikrai neblogai. Atrodytų, varžovų 66 taškai leidžia tikėtis pergalės. Vis tik, reikia pripažinti, kad puolime šįsyk atrodėme labai prastai. Kalbant tiek apie pataikymą, tiek apie žaidimo kurimą.. Labai trūko statistinių lyderių indėlio, o tai ir lėmė tokį prastą pasirodymą puolime“, – sakė treneris Tomas Tarasevičius.

​Šeštą pergalę U-14 čempionate iškovojo Edvino Justos treniruojama VKM-I auklėtiniai, kurie 73:60 nugalėjo Klaipėdos KM bendraamžius. Augustinas Buivydas vilniečiams pelnė 26 taškus ir atkovojo 8 kamuolius.

​„Pirmos rungtynės po švenčių (šypsosi). Aišku, džiaugiamės, kad pavyko iškovoti sunkią, bet pelnytą pergalę. Pirmajame kėlinyje sunkiai sekėsi stabdyti varžovų lyderį, tačiau bendromis pastangomis pavyko suvaržyti jo veiksmus puolime ir pakreipti rungtynių eigą sau naudinga linkime.

​Puikiai sužaistas antrasis kėlinys garantavo sėkmę rungtynėse. Nors varžovai bandė vytis ir buvo sumažinę atsilikimą iki šešių taškų, tačiau puikiai gynyboje sužaidė aukščiausi komandos žaidėjai, kurie dar labiau sumažinti persvaros neleido. Džiaugiamės pergale ir rungtynių metu komandos demonstruojamu charakteriu“, – sakė treneris E.Justa.

​Sužaidusios idealų antrą kėlinį, per kurį praleido vos 4 taškus, VKM-I merginos U-14 pirmenybėse šventė įtikinamą pergalę 71:38 prieš Kauno „Žalgirio-II“ komandą. Jūratės Cicėnienės komandai taškus pelnė net vienuolika žaidėjų, o rezultatyviausia su 14 taškų buvo Saulė Pauplytė.

​Paskutinės savaitės rungtynės vyko U-15 grupėje. Čia VKM-II atstovai 81:88 pralaimėjo Kauno „Žalgiriui“ bei lieka paskutinėje turnyro lentelės vietoje.

​„Pirmajame kėlinyje, matyt, nelabai tikėjome, kad galime priešintis čempionams, dėl to nevykdėme susitarto plano. Po kelių sėkmingų epizodų antrajame kėlinyje vaikinai atsigavo, pradėjo labiau savimi pasitikėti ir smarkiau dirbti gynyboje. Mūsų komandai dar trūksta patirties A diviziono rungtynėse bei jėgos po krepšiu. Tai mums kiša pagalius į ratus. Šioje dvikovoje mums pritrūko ūgio, kuriuo varžovai pasinaudojo.

​Vis tik, komandos progresu esu patenkintas. Prieš „Kauno Žalgirį“, išskyrus pirmą kėlinį, vaizdas buvo tikrai neblogas. Gaila, kad tų pergalių mažokai, bet jos ateis. Vyrukai gerai dirba, tad tik laiko klausimas, kada pradėsime laimėti“, – sakė treneris Vytautas Zapalskis.