Praėjusią savaitę MKL A divizionuose Vilniaus krepšinio mokyklos komandoms netrūko atkaklių ir įtemptų rungtynių. Buvo sužaista 11 mačų, kuriuose pavyko iškovoti 6 pergales. Prieš VKM komandas krito čempionato lyderiai, taip pat neišvengta apmaudžių pralaimėjimų, Raimundo Kairio auklėtiniai nuostabiai sugrįžo į rungtynes ir iškovojo puikią pergalę, o Emilija Grigaliūnaitė, Danielius Kasparas ir Kristijonas Saveika surengė fenomenalius pasirodymus.

​U13

​MKL jaunučių U13 berniukų čempionate Vilniaus KM I ekipa susitiko su Šiaulių KA „Saulė“ I-„ASKA“ krepšininkais. Mačo favoritais laikyti svečiai turėjo gerokai paplušėti, kad iškovotų pergalę. Tomo Tarasevičiaus auklėtiniai sėkmingai pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinio buvo priekyje 19-11. Puikų komandinį krepšinį demonstravę vilniečiai pradėjo strigti puolime antrojoje mačo dalyje. Šiauliečiai sustygavo savo žaidimą ir perėmė rungtynių kontrolę bei šventė pergalę rezultatu 60-77. Mūsų komandoje rezultatyviausiai žaidė Daniel Lavrinovich, pelnęs 12 taškų. Gabrielius Mažeikis pridėjo 9 taškus. Su 5 pergalėmis ir 13 pralaimėjimų VKM ekipa turnyrinėje lentelėje rikiuojasi 9-oje vietoje.

​U14

​Dramatiškos rungtynės įvyko U14 berniukų čempionate, kur Vilniaus KM I – „Holzprof“ komanda išvykoje žaidė taip pat prieš Šiaulių KA „Saulė“ I-„ASKA“ jaunuosius krepšininkus. Vilniečiai užtikrintai sužaidė pirmąjį kėlinį ir įgijo 7 taškų persvarą. Šeimininkai neleido mūsiškiams pabėgti ir iki ilgosios pertraukos sumažino deficitą, o ketvirtajame kėlinyje išplėšė pratęsimą. Per papildomas 5 minutes pirmaujanti komanda keitėsi itin dažnai. Iki pratęsimo pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei minutę šiauliečiai pataikė dvitaškį ir įgijo vieno taško pranašumą (76-75). Per likusį laiką nei vienai komandai nepavyko pelnyti taškų ir nuaidėjusi finalinė sirena skelbė čempionato autsaiderių pergalę. Edvino Justos treniruojamoje komandoje geriausiai sužaidė Augustinas Buivydas, surinkęs dvigubą dublį – 12 taškų ir 12 atkovotų kamuolių. Džiugas Paužuolis pelnė 12 taškų. Su 9 pergalėmis ir 8 pralaimėjimais VKM ekipa turnyrinėje lentelėje rikiuojasi 6-oje vietoje.

Tos pačios amžiaus grupės mergaičių čempionate Vilniaus KM I komanda išvykoje turėjo pripažinti Kauno KM „Žalgiris“ I pranašumą rezultatu 78-53. Nuo pat rungtynių pradžios pabėgusios kaunietės neleido suabejoti savo persvara, tačiau Jūratės Cicėnienės auklėtinės parodė charakterį ir antrąją rungtynių dalį sužaidė panašiu tempu kaip ir varžovės. Vilniečių gretose po 13 taškų pelnė Ugnė Graužaitė ir Viltautė Adomaitytė. Emilija Novoselskytė pridėjo 11 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 15 naudingumo balų. Mūsiškės per 10 turų yra iškovojusios 6 pergales ir šiuo metu užima 4-ąją vietą.

U15

MKL jaunučių U15 vaikinų čempionato A divizione praėjusią savaitę puikiai pasirodė abejos VKM komandos. Rungtynėse tarp Vilniaus KM I – „Šilputa“ ir Sostinės KM I – „Drakonai” komandų netrūko emocijų. Mūsiškiai iškovojo puikią pergalę rezultatu 57-50 prieš vienus iš turnyro favoritų, kurie iki šio mačo per 17 turų buvo patyrę vos 1 pralaimėjimą.

Treneris Gintautas Regina po rungtynių kaip vienas pagrindinių pergalės priežasčių išskyrė komandos kovingumą ir energiją:

„Žaidimas buvo labai fiziškas, daug kontaktinio žaidimo. Abi komandos pasižymi kieta, kibia gynyba. Galbūt pritrūko taktinių detalių išpildymo, tačiau esu patenkintas komandos rodoma energija aikštelėje.“ Paklaustas apie mačo atmosferą, treneris pasidžiaugė puikiu komandos palaikymu: „Mūsų rungtynėse visada netrūksta sirgalių, komandai tai yra motyvuojantis faktorius. Tiek žmonių byloja apie gerą VKM bendruomenės ryšį, dėkoju visiems už palaikymą“, – sakė G.Regina.

Vienas pagrindinių pergalės kalvių Robertas Veličko džiaugėsi, kad komanda susitvarkė su iškeltomis užduotimis:

​„Mūsų tikslas buvo uždengti varžovų centrus, kurie yra šios komandos lyderiai, neleisti jiems dominuoti po krepšiu. Parodėme, kad galime žaisti itin fiziškai ir esame tvirti psichologiškai. Mes puikiai išnaudojome pranašumus, o tai ir lėmė šios dienos rungtynių rezultatą“, – pasakojo 24 naudingumo balus surinkęs puolėjas.

​Rezultatyviausiai mūsiškių gretose žaidė Robertas Veličko, pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 14 kamuolių. 👏 Titas Pundinas ir Erikas Vansevičius pridėjo po 12.

VKM ekipa su pergalių ir pralaimėjimų balansu 15/3 tvirtai žengia 3-ioje vietoje ir vos vienu laimėjimu atsilieka nuo čempionato lyderių.

Vilniaus KM II ekipa priėmė Mažeikių SM – „Justepa“ krepšininkus. Turnyrinėje lentelėje komandos yra netoli viena kitos, taigi mačas buvo labai svarbus.

Pirmoji rungtynių dalis priminė amerikietiškuosius kalnelius. Vytauto Zapalskio auklėtiniai puikiai startavo ir po pirmųjų 10 minučių turėjo 13 taškų persvarą. Svečiai iš Žemaitijos nepasimetė ir atsakė savo sėkminga atkarpa, laimėdami antrąjį ketvirtį 21-11. Po ilgosios pertraukos vilniečiams pavyko šiek tiek padidinti pranašumą ir išlaikyti saugų atstumą iki finalinės sirenos, kuri skelbė mūsiškių pergalę 75-66.

Į pergalę VKM komandą vedė Juras Davidonis, pelnęs taškų 18 taškų, ir Baltrus Alksninis surinkęs dvigubą dublį – 14 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Per 18 turų Vilniaus KM II iškovojo 4 pergales ir turnyrinėje lentelėje yra 10-oje vietoje.

U16

Jaunučių U16 merginų čempionate Vilniaus KM I krepšininkių laukė vienos stipriausių šios amžiaus grupės komandų Panevėžio SC I – KK „Liepa“ išbandymas.

Pirmoje mačo dalyje namie žaidusios panevėžietės nesugebėjo pabėgti ir po dviejų kėlinių turėjo tik 5 taškų persvarą. Prastai sužaistas trečias kėlinys (10-21) pakišo koją mūsų merginoms kovojant dėl pergalės. Šeimininkės nugalėjo Diliaros Velishaievos auklėtines rezultatu 65-52

Po 17 taškų VKM komandos gretose pelnė Ugnė Grigaliūnaitė ir Gabija Strolytė.

Su 7 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais mūsiškės dalinasi 3-4 vietas.

Dramatiškos rungtynės užfiksuotos MKL U16 vaikinų čempionate, kur Ukmergės jaunieji krepšininkai priėmė Vilniaus KM I ekipą. Didžiąją laiko dalį pirmavę šeimininkai nesugebėjo atlaikyti vilniečių šturmo ir Raimundo Kairio auklėtiniai iškovojo puikią pergalę 56-55.

Vytauto Zapalskio treniruojama komanda parodė neeilinį charakterį ir nepaisant to, kad suklydo net 28 kartus vistiek laimėjo rungtynes. Pergalę atnešė 39-ą rungtynių minutę Beno Hofšteterio pataikytas tritaškis. Mūsiškiai 4-ame kėlinyje visiškai supančiojo varžovus leisdami jiems pelnyti tik 7 taškus, kai patys įmetė 15.

Nuostabiai sužaidė Danielius Kasparas, pelnęs 18 taškų, atkovojęs net 18 kamuolių ir surinkęs 30 naudingumo balų. Jonas Marijus Našlėnas įmetė 15 taškų.

Su 5/11 pergalių ir pralaimėjimų balansu Vilniaus KM I yra 10-oje turnyrinės lentelės vietoje.

U17

Dar vieną išvyką į Šiaulius turėjo jaunių U17 vaikinų čempionate žaidžiantys Vilniaus KM II – „Teknos“ krepšininkai. Mūsiškiai puikiai priešinosi turnyrinėje lentelėje keliomis pozicijomis aukščiau esančiai komandai.

Vienu metu šeimininkai turėjo 15 taškų persvarą, tačiau Rolando Peniko auklėtiniai atsitiesė ir sugrįžo į rungtynes. Mačo pabaigoje šiauliečiai neklydo nuo baudų metimų linijos ir įsirašė pergalę rezultatu 76-74.

Kristijonas Saveika šiose rungtynėse surengė fenomenalų pasirodymą – 31 taškas, 11 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 36 naudingumo balai. Gustas Pumputis pelnė 12 taškų, Justas Bertašius surinko dvigubą dublį (11 tšk., 16 atk. kam.).

Su 5 pergalėmis ir 13 pralaimėjimų vilniečiai užima 8-ąją vietą.

U18

MKL jaunių U18 merginų čempionato A diviziono rungtynėse susitiko Vilniaus KM I ir Kauno KM „Žalgiris“ komandos. Vilnietės iškovojo labai svarbią pergalę rezultatu 78-70, o KM „Žalgiris“ merginos įsirašė pirmąjį pralaimėjimą.

Čempionato favoričių mače kova buvo itin atkakli ir įtempta, pareikalavusi pratęsimo. Mūsiškės susitikimą pradėjo užtikrintai ir po 1-ojo kėlinio pirmavo 17-11. Visas rungtynes vilnietės laikė nežymią persvarą, tačiau kaunietės neleido atitrūkti ir išplėšė papildomas 5 minutes. Sėkmingai mačo pabaigą sužaidusios Jūratės Cicėnienės ir Inos Revinskienės treniruojamos merginos iškovojo 7-ąją pergalę ir vos viena atsilieka nuo Kauno KM „Žalgiris“ ekipos, kuri iki šio mačo žengė be kluptelėjimų.

Nugalėtojų gretose fenomenaliai žaidė Emilija Grigaliūnaitė, pelniusi 21 tašką, atkovojusi 16 kamuolių ir surinkusi 34 naudingumo balus. Audronė Zdanevičiūtė pridėjo 22 taškus, Aistė Radzevičiūtė 12.

Šios amžiaus grupės vaikinų čempionate Vilniaus KM II – „Alpi Baltika“ komanda namuose žaidė su Tornado KM – „Fudo“ krepšininkais. Lentelės kaimynų dvikova buvo įtempta, tačiau šį kartą labiau pasisekė kauniečiams.

Vytauto Zapalskio auklėtiniai jau po 1-ojo kėlinio turėjo pergalę kišenėje, būdami priekyje 19-2. Likusį laiką viskas apsikeitė kardinaliai – svečiai mobilizavosi ir laimėjo visus 3 kėlinius bei įsirašė pergalę rezultatu 60-68.

Mūsiškių gretose rezultatyviausias buvo Rokas Jaseliūnas, pelnęs 20 taškų, 16 pridėjo Ignotas Ražanas.

Vilniaus KM komanda turnyrinėje lentelėje yra 9-oje pozicijoje (7/12).

Kita Vilniaus krepšinio mokyklos vaikinų ekipa VKM I – „Rytas“ neturėjo vargo su Sostinės KM I krepšininkais.

Nuo mačo pradžios žaidimo kontrolę savo rankose turėję Gintauto Reginos auklėtiniai iškovojo pergalę rezultatu 76-45.

​Dar neseniai Moksleiviių krepšinio lygos Žvaigždžių dienoje dalyvavę Augustinas Krūminis ir Aras Valenta buvo naudingiausi savo komandoje, surinkę po 26 naudingumo balus.

Su šia pergale VKM komanda vos viena pergale atsilieka nuo čempionato lyderių ir rikiuojasi 3-oje pozicijoje.