Šį sezona LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga grįžo prie senojo formato ir dar kartelį padidino divizionų skaičių. Jau buvome įpratę, jog stipriausios Lietuvos komandos varžosi A divizione, tuo tarpu už brūkšnio likusios ekipos atitinkamai varžosi B divizione. Įvesti pokyčiai turnyro formate šiais metais visas čempionato dalyves dar kartelį perskirstė: stipriausios 12 komandų liko kovoti A divizione, 10 geriausių B diviziono ekipų tarpusavyje varžosi B divizione, tuo tarpu likusios komandos atitinkamai varžosi C divizione. Svarbu žinoti ir tai, jog 3 divizionų formatas buvo įvestas tik nuo 16 metų ir jaunesnių čempionatuose – vyresnieji, šiuo atveju 17-mečiai ir 18-mečiai varžosi įprastiniu, A ir B diviziono principu.

Vilniaus miesto krepšinio mokykla atidžiai stebi savo komandų pasirodymus ir pristato visų B divizione besivaržančių komandų pasirodymus. Kviečiame susipažinti.

VILNIAUS KM II (U16, treneris ALGIRDAS PAULAUSKAS)

Trys iš trijų – trumpai ir aiškiai galime apibūdinti trenerio Algirdo Paulausko treniruojamos Vilniaus KM II komandos pasirodymą spalio mėnesį. Su metais vyresnėmis besivaržančios merginos sezoną pradėjo įveikdamos Kauno KM „Žalgiris“ II ekipą (50:39). Vėliau sekė įtikinama pergalė prieš Pakruojo SC (80:36) bei sėkmingai pasibaigusios rungtynės su Plungės SRC ekipa (42:38). Nors mergaičių rezultatyvumas rungtynėse banguoja, drąsiai galime teigti, jog gynyboje VKM II krepšininkės yra itin solidžios – vidutiniškai per rungtynes varžovės pelno vos po 37,6 taško. Tarp 7 komandų, 3 pergalės iš tiek pat galimų, kol kas yra geriausias rezultatas, todėl šiuo metu A. Paulausko auklėtinės yra vienvaldės turnyrinės lentelės lyderės. Šaunuolės, taip ir toliau!

VILNIAUS KM II (U15, treneris ROLANDAS PENIKAS)

Itin sėkmingai sezoną pradėjo antroji penkiolikmečių komanda. Trenerio Rolando Peniko auklėtiniai spalio mėnesį laimėjo visus 3 susitikimus: namuose įveikta Mažeikių SM (70:56), o išvykoje pranašumas įrodytas prieš Prienų KKSC (86:61) ir NKA-Perlas-„GINEDA“ (67:66) ekipas. Vidutiniškai VKM II per rungtynes į varžovų krepšį pelnydavo po 74,3 taško, o ir komandos gynyba buvo solidi – varžovai į vilniečių krepšį vidutiniškai pelnydavo tik po 61 tašką. Pergalingas spalio mėnesis, solidi gynyba bei puolimas leidžia tikėtis, jog praėjusio sezono B diviziono finalo ketverto komanda ir šiemet žygiuos toli. Belieka vyrukams palinkėti neužmigti ant laurų ir toliau gerinti savo žaidimą. Šiuo metu turnyrinėje lentelėje trenerio R. Peniko auklėtiniai yra vienintelė B divizione nepralaimėjusi komanda, šaunuoliai!

VILNIAUS KM III (U14, trenerė JŪRATĖ CICĖNIENĖ)

Kalbėti daugiau apie šią komandą kol kas sudėtinga, tačiau faktą, jog merginos sezonui pasiruošė tikrai gerai, galime konstatuoti. Jau pirmosiose sezono rungtynėse trenerės Jūratės Cicėnienės auklėtinės pataikė sensaciją ir įveikė Vilniaus KM II ekipą (62:55). Nors daugiau rungtynių merginos nespėjo sužaisti, pergalė prieš antrąją komandą nuteikia itin optimistiškai. Vilniaus KM III komanda taip pat yra sudaryta iš 2010 metais gimusių mergaičių, todėl prognozuoti pasirodymą besivaržant tarp metais vyresnių mergaičių sudėtinga. Nepaisant visko, kamuolys apvalus ir jaunosios krepšininkės tai jau įrodė. Artimiausios mergaičių rungtynės laukia namuose, prieš Marijampolės SC ekipą. Mergaitėms linkime pergalių pergalių ir dar kartą pergalių, sėkmės!

VILNIAUS KM II (U14, trenerė ŠARŪNĖ VALINSKAITĖ)

Savo kovas B divizione pradėjo ir trenerės Šarūnės Valinskaitės auklėtinės. 2010 metų pagrindu sudaryta Vilniaus KM II komanda sezono atidarymo rungtynėse kiek netikėtai turėjo pripažinti Vilniaus KM III komandos pranašumą (55:62). Tiesa visą pyktį merginos išliejo antrosiose rungtynėse, kur 41 taško persvara įveikė Kėdainių SC krepšininkes (84:43). Netikėtas antausis sezono starte turėtų būti geras stimulas merginoms kiekvienose rungtynėse atiduoti save 100%. Laukia labai įdomus sezonas – B diviziono A grupėje ryškaus favorito nėra, o aukštesnė vieta turnyrinėje lentelėje užtikrins sąlyginai lengvesnį varžovą atkrintamosiose. Merginoms linkime sėkmės, o visus fanus ir tėvelius kviečiame atvykti ir palaikyti merginas. Artimiausias VKM II varžovas – pralaimėjimo nepatyrusios Alytaus SRC krepšininkės. Sėkmės!

VILNIAUS KM II (U17, trenerė ONA DINDAITĖ-MUKIENĖ)

Sezono kovas pradėjo ir septyniolikmečiai. Trenerės Onos Dindaitės-Mukienės auklėtiniai spalį sužaidė dvejas rungtynes, per kurias iškovojo pergalę (įveikė Kaišiadorių ŠSC (123:23) ir patyrė pralaimėjimą (nusileido Sostinės KM III (73:85). Skirtingo kalibro varžovai neleidžia daryti didelių prielaidų, tačiau mums belieka tikėtis, jog 2-ąją mokyklos komandą šį sezoną lydės sėkmė ir pergalės.

VILNIAUS KM II (U18, treneris VYTAUTAS ZAPALSKIS)

Kiek banguotai savo sezoną pradėjo trenerio Vytauto Zapalskio auklėtiniai. Vilniaus KM II ekipa spalio mėnesį turėjo 3 susitikimus, per kuriuos iškovojo 1 pergalę (įveikta Sostinės KM IV (90:72)) ir patyrė 2 nesėkmes (nusileista Vilniaus KM IV (85:92) ir Sostinės KM III (53:56)). Tiesa, pastarieji pralaimėjimai buvo itin apmaudūs, todėl nurašyti komandos anksčiau laiko nereikėtų. Šiuo metu V. Zapalskio auklėtiniai vidutiniškai per rungtynes pelno po 76 taškus. Aukštas komandos rezultatyvumas nuteikia optimistiškai, todėl abejonių nekyla, jog ne itin sėkmingą sezono startą turėtų pakeisti solidus jaunųjų krepšininkų žaidimas. Šiuo metu B divizione A grupėje mūsiškiai rikiuojasi 5-oje vietoje. Belieka palinkėti sėkmės.

VILNIAUS KM II (U16, treneris RYTIS ANSKAITIS)

1 pergalė ir 2 pralaimėjimai – taip atrodo spalio mėnesio išklotinė trenerio Ryčio Anskaičio šešiolikmečių. Mūsiškiai sezoną pradėjo pergalingai, įveikdami Anykščių KKSC ekipą (61:57). Tiesa po to sekė itin apmaudus pralaimėjimas išvykoje Tauragės komandai (84:87) bei skaudus antausis namuose nuo Jonavos ekipos (49:86). Kalbant apie VKM II, potencialo ir neišnaudotų rezervų tikrai yra: vilniečiai kol kas vidutiniškai per rungtynes pelno po 64,7 taško, o ir pati komanda pasižymi kovingumu bei atsidavimu aikštelėje. Po 3 turų mūsiškiai rikiuojasi 5-9 vietoje. Jauniesiems krepšininkams linkime sėkmės!

VILNIAUS KM II (U13, treneris ŽILVINAS GRUŠAS)

Sėkmingos pirmosios sezono trylikamečių rungtynės nuteikė itin optimistiškai – 30 taškų persvara įveikta Utenos DSC ekipa (83:53). Tiesa vėliau trenerio Žilvino Grušo auklėtiniai savojo žaidimo neatrado prieš Kauno KA „Snaiperis“ I ekipą (54:77), o nesėkmių virtinė nusitęsė dar dviem pralaimėjimais Sostinės KM II-Knauf (48:97) ir Marijampolės SC (60:68) ekipoms. Bendras spalio mėnesio pasirodymas: 1 pergalė, 3 pralaimėjimai ir 8-oji vieta turnyrinėje lentelėje. Vietos gerinti savo žaidimą VKM II komandai tikrai yra kur – kol kas Ž. Grušo auklėtiniai vidutiniškai į varžovų krepšį pelno tik po 61,3 taško, todėl komandos rezultatyvumą galime laikyti neišnaudotu rezervu. Jauniesiems krepšininkams to ir palinkėsime – taiklių metimų, ryžto ir didžiausios sėkmės!

VILNIAUS KM II (U18, trenerė JŪRATĖ CICĖNIENĖ)

Itin įdomi situacija susiklostė U18 merginų B divizione. Čia varžosi vos 5 komandos, tarp kurių ir trenerės Jūratės Cicėnienės vadovaujama Vilniaus KM II ekipa. 2006-2007 metų gimusių merginų pagrindu sudaryta komanda spalio mėnesį turėjo vos vienerias rungtynes, kuomet išvykoje turėjo pripažinti Radviliškio ŠSPC merginų pranašumą (45:54). Vertinti merginų galimybes vos iš vienerių rungtynių yra sunku, tačiau tai neabejotinai bus puiki praktika ir pasiruošimas artėjančiam kitų metų sezonui, kuomet J. Cicėnienės auklėtinės varžysis savo metų A divizione. Mes merginoms linkime drąsos, galbūt jau ir šiais metais pavyks pasispardyti ir nustebinti savo varžoves.

VILNIAUS KM III (U18, treneris STEPONAS MILAŠIUS)

Savo žaidimo neranda ir trečioji aštuoniolikmečių komanda. Trenerio S. Milašiaus auklėtiniai iki šiol pralaimėjo visus 4 susitikimus (nusileista Sostinės KM II (78:85), Vilniaus KM IV (53:71), Sostinės KM IV (34:88) ir Sostinės KM III (56:67) ekipoms). Vilniaus KM III ekipa vidutiniškai per rungtynes pelno po 55,3 taško, todėl komandai galima palinkėti aukštesnio rezultatyvumo. Tiesa, šlubuoja ir gynyba, kadangi S. Milašiaus ekipa vidutiniškai į savo krepšį praleidžia beveik po 78 taškus.  Žinoma, tai tik sezono pradžia ir komandos dar ieško savojo žaidimo, todėl Vilniaus KM III linkime kantrybės ir sėkmės artėjančiose kovose.