Žaibišku greičiu praskriejo dar vienas 2022-2023 m. sezono LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos mėnesis. Lapkričio mėnesį mūsų mokyklos komandos turėjo daugybę įdomių ir išskirtinių pasirodymų. Žinoma, kaip ir įprastai, vienoms komandoms sekėsi geriau, kitoms lapkritis buvo kiek sudėtingesnis. Vilniaus miesto krepšinio mokykla analizuoja B divizione besivaržančių komandų pasirodymus ir kviečia savo bendruomenę susipažinti su komandų pasirodymais.

VILNIAUS KM II (U18, treneris VYTAUTAS ZAPALSKIS)

Aštuoniolikmečių antroji komanda lapkričio mėnesį kardinaliai pakeitė savo žaidimą. Jeigu spalį komanda iškovojo vos 1 pergalę iš 3 susitikimų, tai lapkritį trenerio Vytauto Zapalskio auklėtiniai driokstelėjo su trenksmu: 3 pergalės iš tiek pat galimų. Mūsiškiai įveikė Vilniaus KM III (94:38), išvykoje susitvarkė su Švenčionių SC ekipa (102:56) bei po permainingos kovos namuose palaužė Sostinės KM III vyrukus (69:67). Pasitikti gruodį turint 4 pergales ir 2 pralaimėjimus A grupėje jau yra solidu. Pridedant faktą, jog komanda per 12 taškų padidino savo vidutinį rezultatyvumą per rungtynes, galime teigti, jog V. Zapalskio auklėtiniai įsibėgėja ir paskutiniaisiais metais dar tikrai patriukšmaus. Belieka palinkėti neužriesti nosies ir toliau sunkiai dirbti. Šaunuoliai!

VILNIAUS KM II (U15, treneris ROLANDAS PENIKAS)

„Stabilumas – raktas į sėkmę.“ – būtent taip galėtume apibūdinti mūsų penkiolikmečių komandą šiame sezone. Spalio mėnesį vyrukai iškovojo 3 pergales iš tiek pat galimų, tuo tarpu lapkritį Rolando Peniko auklėtiniai be didesnio vargo į savo kraitį pridėjo dar 2 itin solidžias pergales (namuose nugalėta Kėdainių SC- „Ateitis“ ekipa (98:45), išvykoje įrodytas pranašumas prieš Marijampolės SC komandą (91:64). Komandos pelnomų taškų vidurkis per rungtynes sufleruoja, jog komanda yra itin geroje sezono atkarpoje – Vilniaus KM II vidutiniškai per rungtynes pelno net po 94,5 taško. 5 pergalės iš tiek pat galimų, 1-oji vieta turnyrinėje lentelėje ir didžiausi aplodismentai šiai komandai. Belieka tikėtis, jog ši ekipa taip pat sėkmingai ir finišuos sezono pabaigoje, šaunuoliai!

VILNIAUS KM II (U14, trenerė ŠARŪNĖ VALINSKAITĖ)

Stabiliai neblogai B divizione varžosi ir trenerės Šarūnės Valinskaitės merginos. Vilniaus KM II komanda tiek, spalį, tiek lapkritį iškovojo pergalę ir patyrė pralaimėjimą. Šį kartą merginos išvykoje įveikė Kauno KM „ŽALGIRIS“ III merginas (73:17) ir namuose nusileido Alytaus SRC ekipai (32:45). Dvejos itin skirtingos rungtynės, kurios sudaryti tikslesnės nuomonės apie komandą kol kas dar neleidžia. Merginos nesudėtingai susitvarko su turnyrinės lentelės autsaiderėmis, tačiau pasikandžioti stipresnėms varžovėms sekasi kiek sudėtingiau. Vis tik ankstyvoje sezono stadijoje kur kas svarbiau ieškoti savųjų spragų ir gerinti žaidimą įveikiant sąlyginai silpnesnes varžoves, o kaip mes sakome, visus viščiukus skaičiuosime pavasarį, todėl mergaitėms linkime valios ir užsispyrimo, visos svarbiausios pergalės Jūsų laukia priešakyje, sėkmės!

VILNIAUS KM III (U14, trenerė JŪRATĖ CICĖNIENĖ)

Identiška situacija lapkričio mėnesį susiklostė ir Jūratės Cicėnienės vadovaujamai Vilniaus KM III ekipai. Kaip ir antroji komanda, jaunosios krepšininkės šį mėnesį iškovojo pergalę namuose įveikdamos Kauno KM „ŽALGIRIS“ III ekipą (68:30) bei patyrė pralaimėjimą namuose nusileisdamos Marijampolės SC ekipai (35:48). 3-čioji vieta turnyrinėje lentelėje yra solidus rezultatas, tačiau vertinti ir prognozuoti galutinę vietą turnyrinėje lentelėje kol kas yra anksti. Žinoma, Vilniaus KM III ekipa pasižymi neeiliniu charakteriu ir kovingumu, todėl galime teigti, jog šios jaunosios krepšininkės dar spės mus ne kartą maloniai nustebinti, šaunuolės!

VILNIAUS KM III (U18, treneris STEPONAS MILAŠIUS)

Po nesėkmingo sezono starto atsigauna ir trenerio Stepo Milašiaus 3-čioji komanda. Spalis vyrukams buvo tragiškas, o tuo tarpu lapkritį vaikinai savo pasirodymu prisijungė prie merginų – iškovota viena pergalė ir patirtas pralaimėjimas. Vilniaus KM III turėjo pripažinti mūsų mokyklos 2-osios komandos pranašumą (38:94), tačiau reabilituotis po nesėkmingo pasirodymo mūsiškiams pavyko prieš Švenčionių SC ekipą (65:50). 6-oji vieta turnyrinėje lentelėje kol kas džiūgauti bendru pasirodymu neleidžia, tačiau tie vyrukai yra atkaklūs ir šiame sezone varžovus dar tikrai nustebins. Sėkmės!

VILNIAUS KM II (U18, trenerė JŪRATĖ CICĖNIENĖ)

Tarp vyresnių besivaržančios Jūratės Cicėniėnės auklėtinės U18 čempionate per mėnesį sužaidžia vos vienerias rungtynes. Ne išimtis ir lapkritis – čia Vilniaus KM II namuose susitiko su Kauno KM „ŽALGIRIS“ II merginomis bei po atkaklios kovos, rezultatu 38:44, turėjo pripažinti varžovių pranašumą. Iš rezultatų galima spręsti, jog merginoms kol kas sudėtingai sekasi užpulti varžovų krepšį (vidutiniškai vos 41,5 taško per rungtynes), tačiau gynyboje merginos yra iš tiesų solidžios (varžovės joms įmeta vos 49 taškus per rungtynes). Susitvarkius puolimo reikalus ir išlaikius tokią pačią solidžią gynybą, tikėtina, jog sulauksime ir pirmosios pergalės. To merginoms ir palinkėsime, pirmyn!

VILNIAUS KM II (U16, treneris ALGIRDAS PAULAUSKAS)

Lapkritį vienerias rungtynes turėjo ir Algirdo Paulausko jaunosios krepšininkės. Tiesa, jeigu spalį merginos iškovojo visas 3 pergales, tai šį kartą teko įsirašyti ir pirmąjį pralaimėjimą – išvykoje nusileista Panevėžio SC ekipai (39:57). Pastarasis pralaimėjimas nustūmė mūsiškės į 3-čiąją vietą turnyrinėje lentelėje. Pirmajam ratui įpusėjus turėti 3 pergales ir 1 pralaimėjimą tarp 7 komandų yra neblogas rezultatas. Merginoms linkime sėkmės ir toliau atidžiai sekame jų pasirodymus.

VILNIAUS KM II (U17, trenerė ONA DINDAITĖ-MUKIENĖ)

Savojo žaidimo kol kas ir toliau ieško trenerės Onos Dindaitės-Mukienės antroji komanda. Lapkričio mėnesį Vilniaus KM II namuose pralaimėjo Rokiškio KKSC ekipai (72:77) bei išvykoje nusileido Trakų KKSC komandai (59:87). Sunku pasakyti stringančio komandos žaidimo priežastis (komanda šiuo metu yra 6 turnyrinės lentelės vietoje), tačiau tai yra sezono pradžia ir galbūt vyrukams dar pavyks atsitiesti bei reabilituotis. Sėkmės!

VILNIAUS KM II (U16, treneris RYTIS ANSKAITIS)

Sudėtingas lapkritis susiklostė ir trenerio Ryčio Anskaičio komandai. Šešiolikmečiai lapkritį pralaimėjo abu susitikimus: išvykoje teko pripažinti Šilutės pranašumą (70:46) bei namuose nusileista Marijampolės SC-„EUROSTANDARD“ komandai (73:89). Tiesa, abu pralaimėjimai patirti B diviziono turnyrinės lentelės pirmūnams, todėl nosies nukabinti nereikėtų. Belieka tikėtis, jog gruodį Vilniaus KM II parodys tikrąjį savo veidą ir maloniai nustebins ne tik varžovus, bet ir mus. Sėkmės, vyrai!

VILNIAUS KM II (U13, treneris ŽILVINAS GRUŠAS)

Sudėtingą laikotarpį išgyvena ir trenerio Žilvino Grušo auklėtiniai. Lapkritį vyrukams iškovoti pergalės nepavyko: išvykoje pralaimėta  Kėdainių SC – „PIKENROLL“ komandai (43:85) ir namuose patirtas pralaimėjimas prieš Kretingos SM mokyklą (68:84). Sunku įvardinti slogaus sezono starto priežastis (komanda šiuo metu yra iškovojusi 1 pergalę ir patyrusi 5 pralaimėjimus bei rikiuojasi 9 turnyrinės lentelės vietoje), tačiau praėjusį sezoną charakterį pademonstravę ir nagais vietą B divizione išplėšę trylikamečiai, jau turėtų pabusti. Susistygavus gynybą ir šiek tiek pagerinus puolimą jaunieji krepšininkai drąsiai galėtų kautis su visomis komandomis, todėl to ir palinkėsim ekipai – užsispyrimo, kovingumo ir noro tobulėti kiekvieną dieną. Didžiausios sėkmės!