Praėjusi savaitė Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniams vėl buvo itin įtempta. Per ją buvo iškovota ir gražių pergalių, ir patirta skaudžių pralaimėjimų.

PIRMADIENIS

Praėjusį pirmadienį įvyko tik viena dvikova merginų U-16 amžiaus grupės B divizione, kur Vilniaus II komanda 68:47 užtikrintai nugalėjo trečiąją komandą. Abiem ekipoms tai buvo pirmosios sezono rungtynės. Kartu su šiomis VKM komandomis A pogrupyje dar varžosi Utenos, Ukmergės SC, „Žalgirio II“ ir Anykščių komandos.

ANTRADIENIS

Turas prasidėjo Klaipėdoje, kur U-18 amžiaus grupėje Vilniaus KM II komanda 62:73 nusileido V.Knašiaus KM I auklėtiniams. Tris kėlinius kaip lygūs su lygiais kovoję vilniečiai varžovus paleido ketvirtajame ketvirtyje. 16 taškų pralaimėjusiems pelnė Rokas Jaseliūnas, 13 – Rokas Šivickas.

„Kovą darėme gerą, šansą turėjome gerą, tačiau nesugebėjome pataikyti ir per daug klydome. Jei ne šie du komponentai, rungtynės galėjo baigtis ir kitaip“, – apie dvikovą sakė treneris Vytautas Zapalskis.

Antradienį startavo ir berniukų U-13 sezonas. Molėtuose VKM III komanda 83:47 įrodė savo jėgą prieš vietos komandą, o VKM II ekipa net 87:13 buvo pranašesnė už VKM IV komandą. Apmaudų pralaimėjimą U-18 amžiaus grupės B divizione patyrė VKM III komanda. Itin lygioje dvikovoje ji 71:74 turėjo pripažinti bendraamžių iš Jonavos pranašumą.

TREČIADIENIS

Itin nesėkmingai ši diena susiklostė U-18 čempionate dalyvaujančiai antrajai VKM komandai, kuri prieš Panevėžio KKSC/SG antrąją komandą pralaimėjo 47:106.

KETVIRTADIENIS

Pirmą nesėkmę turnyre patyrė VKM I U-13 komanda. Vilniečiai namuose 59:75 nusileido Klaipėdos V.Knašiaus KM – I komandai. Be savo lyderių kovoję Tomo Tarasevičiaus auklėtiniai varžovams po savuoju krepšiu leido atkovoti net 27 kamuolius.

„Sunku žaisti be savo lyderių. Vieni išvykę, kiti turi sveikatos problemų. Itin prasta kova dėl atšokusių kamuolių po savuoju krepšiu varžovams suteikė papildomas galimybes pelnyti 21 tašką. Dar vienas momentas – vienas svarbesnių mūsų žaidėjų per 15 minučių išnaudojo pražangų limitą ir likusią rungtynių dalį buvome priversti žaisti be jo. Visi šie veiksniai lėmė itin prastai trečiąjį kėlinį“, – apie dvikovą sakė T.Tarasevičius.

Ketvirtadienis nesėkmingas buvo ir U-16 penktajai komandai. Ji 65:75 nusileido SKM III bendraamžių ekipai.

PENKTADIENIS  

​Vienintelėse penktadienio rungtynėse pasismagino U-13 VKM – II komandos auklėtiniai. Jie Švenčionėliuose 91:44 įrodė pranašumą prieš Švenčionių SC atstovus.

ŠEŠTADIENIS

Įspūdinga dvikova vyko tarp dviejų VKM komandų. Antrosios atstovai iki pat pabaigos priešinosi Gintauto Reginos auklėtiniams, bet laimėjo pastarieji 72:70. Šių rungtynių trečiajame kėlinyje aštuoniese žaidusi pirmoji komanda buvo įgijusi 16 taškų persvarą, tačiau likus kelioms sekundėms antroji komanda per plauką neišlygino rezultatą.

„Apie keturis žaidėjus, kurie gauna pakankamai laiko NKL-e, aš jau minėjau. Taip esame sutarę, kad jų nejudinsime. Dar prisidėjo Dovydo Lubio ir Mato Mikėno traumos, o kadangi žaidėme tą pačią dieną, kaip ir Andriaus Šležo komanda, tai du jaunesni žaidėjai atstovavo U-17 komandai.

Nepaisant visų šių dalykų, toks žaidimas ir toks rezultatas nėra pateisinami. Tie aštuoni žaidėjai rotaciniu principu turi atlaikyti tokį krūvį ir žaisti geriau. Manau, kad pagrindinė problema buvo prastas psichologinis nusiteikimas. Prieš mėnesį mes pakankamai lengvai kontrolinėse rungtynėse nugalėjome šią komandą, tad, manau, kad daugelis galvojo, jog ir šįsyk bus taip pat lengva.

Bandžiau įrodyti, kad tuomet tik pakeitusiai trenerį komandai reikalingas laikas. Akivaizdu, kad dabar komanda stipriai pagerino žaidimą. O to savo komandoje aš pasigedau. Kažkur pritrūko kantrybės, kažkur daro kažko.. taip ir gavosi toks nevykęs žaidimas. Tiesa, kai buvo slidus rezultatas, mūsų žaidėjai sugebėjo susikoncentruoti labiau“, – situaciją nupasakojo treneris G.Regina.

Nesėkmingai čempionatą pradėjo U-14 grupėje Edvino Justos treniruojama VKM – I komanda, kuri namuose 55:71 nusileido bendraamžiams iš Panevėžio. Savo ruožtu, Andriaus Šležo treniruojama U-17 ekipa iškovojo trečią pergalę iš eilės namie 116:76 sutriuškinusi Kauno „Tornado“ krepšininkus. Net septyni nugalėtojų žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių. Tarp jų rezultatyviausias – 21 tašką įmetęs Vakaris Vėjas Grauslys.

Šeštadienį buvo sužaista dar viena dvikova ir U-15 grupėje. Čia ketvirtoji VKM komanda 43:38 nugalėjo VKM – III atstovus.

SEKMADIENIS

Vakar nepasisekė U-15 grupės VKM – I komandai, kuri 70:76 nusileido Kauno „Tornado“ atstovams. U-17 grupėje Rolando Peniko (VKM – II) auklėtiniai 64:80 išvykoje neatsilaikė prieš Kauno „Žalgirį“, o Jūratės Cicėnienė treniruojama U-18 VKM – I merginų komanda Panevėžyje 58:43 buvo pranašesnė už R.Sargūno sporto gimnazijos merginas. Nugalėtojoms be keitimų žaidusi Audronė Zdanevičiūtė pelnė 35 taškus ir surinko 31 naudingumo balą.

Praėjusią savaitę darbo turėjo ir Šarūnės Valinskaitės auklėtinės. Jos keturių komandų (Šiaulių, Ukmergės, Kauno ir Vilniaus KM) turnyre iškovojo antrą vietą. Vilnietė Ugnė Viščinytė buvo išrinkta į simbolinį penketą.

Na, o spalio 18-20 Rygoje vyko BBBL turnyras. U-11 grupėje varžėsi VKM 2010-2011 gimimo mergaitės. Š.Valinskaitės auklėtinės į Latviją išvyko įgyti patirties, o paskutinę dieną išplėšė pergalę prieš Talino ekipą.