Antrojo EYBL turo, vykusio Tartu mieste, nugalėtojais tapo Vilniaus krepšinio mokyklos pirmosios komandos aštuoniolikmečiai. Jie per penkerias rungtynes iškovojo keturias pergales bei bendroje įskaitoje pakilo į penktąją poziciją. Šio turo geriausiu komandos žaidėju buvo pripažintas Vakaris Vėjas Grauslys, pačiu geriausiu turo žaidėju – Edmundas Doviltis, o į simbolinį penketą pateko Lukas Gudavičius. 

​Tartu rungtyniavo ir VKM-II komanda, apie kuriuos aprašysime artimiausiomis dienomis, o šis tekstas skirtas – turo nugalėtojams.

​„Patį turą vertinu 80 procentų. Pritrūko sėkmingesnės pabaigos paskutinėse rungtynėse prieš Talino komandą. Bet kokiu atveju, buvo gerų momentų – pavyzdžiui, gynyba. Dėl jos vaikinams neturiu jokių priekaištų. Taip pat išskirčiau ir charakterį, nes du kartus laimėjome turėdami dviženklį deficitą“, – pasakojo iš Tartu grįžęs A.Šležas. 

​Pirmose rungtynėse jo auklėtiniai net 95:25 sutriuškino Maskvos CSKA komandą, kuri į turnyrą atvyko be keturių pagrindinių savo krepšininkų. Vilniečių persvara abejonių nekėlė jau po dešimties žaidimo minučių, kurios buvo laimėtos 30:4. Mykolas Abrutis nugalėtojams pelnė 18 taškų. 

​„Tokios rungtynės išvis nieko neduoda, nes tai buvo tarsi pirmo iššūkio rungtynės – perėmi kamuolį, nusivarai krepšio link ir pelnai taškus. Žaidėjus keičiau penketais, todėl visi sužaidė beveik vienodą minučių skaičių“, – sakė A.Šležas. 

​Visiškai skirtingai klostėsi antrosios rungtynės prieš kitą Maskvos komandą „Runa“. Šioje dvikovoje po trijų kėlinių turėję 19 taškų (!), vilniečiai ketvirtąjį ketvirtį laimėjo 27:7 bei išplėšė pergalę vieno taško skirtumu. E.Doviltis pelnė 13 taškų. 

​„Taip, čia pademonstravome tikrą kovotojų charakterį. Norėčiau išskirti Vakarį Grauslį, kuris visiškai uždarė varžovams kelius link mūsų krepšio, vertė juos klysti, o pats ėmė kamuolius. Sėkmingai užbėgome į greitas atakas, „ant bangos“ dar neblogai ir pataikėme. „Runos“ krepšininkai pasimetė ir mes tuo pasinaudojome. Buvome tikras kumštis“, – konstatavo A.Šležas. 

​Trečiose rungtynėse prieš Sankt Peterburgo „Kondrashina“ komandą vilniečiai laimėjo 68:59, nors ir šių rungtynių trečiajame kėlinyje turėjo dviženlį deficitą. L.Gudavičius pelnė 14 taškų. 

​„Laiku sugrįžome į rungtynes. O kai sugrįžome, nepanikavome, žinojome, kad esame geresni ir užtikrintai laimėjome. Dar vienos rungtynės, kuriose galiu džiaugtis ir dėl geros gynybos, ir dėl charakterio“, – dėstė A.Šležas.  

​Didžiausias dėmesys dar prieš turnyrą buvo sutelktas į ketvirtąsias rungtynes prieš Tartu „Rock“ ekipą. Su pastarąja sieja itin atkaklūs santykiai nuo praėjusio sezono, kai grupės turnyre laimėjo estai, o dėl patekimo į turnyro pusfinalį VKM atsirevanšavo vieno taško skirtumu. Šįsyk, nepaisant to, kad turas vyko Tartu mieste, vilniečiai varžovams nepaliko jokių šansų ir juos sutriuškino 83:53. Šioje dvikovoje E.Doviltis nugalėtojams pelnė 23 taškus, iš dvitaškio zonos atakuodamas 92 procentų (!) taiklumu. 

​„Neabejotinai, šios rungtynės buvo laukiamiausios. Nuo pat dvikovos pradžios jautėsi maksimalus susikaupimas, nebuvo jokių atsipalaidavimo požymių ir užtikrintai nužygiavome iki pergalės“, – sakė A.Šležas.  

​Iki pilnos laimės Vilniaus KM atstovams trūko pergalės penktose rungtynėse. Nepaisant to, kad Talino „Taltech“ ekipa jau buvo šiame ture patyrusi pralaimėjimą, o vilniečiai žygiavo pergalingai, buvo patirta nesėkmė 60:66.  

​Likus minutei iki šios dvikovos pabaigos komandas skyrė trijų taškų skirtumas, tačiau tuomet estai paskutinę atakai skirtą laiko sekundę pataikė nuo lentos bei praktiškai užsitikrino pergalę. 

​„Tas metimas mus nužudė. Kalbant apie visas rungtynes, pritrūko šaltesnio proto puolime, pritrūko agresyvymo, be to du žaidėjai patyrė traumas ir dėl to rotacija buvo mažesnė nei per kitas rungtynes. 

​Noriu pažymėti, kad ir šiose rungtynėse gynėmės neblogai, tačiau mums primetė tritaškių tie varžovų žaidėjai, iš kurių nesitikėjome to. Atrodo, po dvidešimt sekundžių gerai ginamės, tada perdavimas į kraštą ir turim..“, – pasakojo A.Šležas. 

​Prieš lemiamą varžybų etapą komandoms dar teks sužaisti trečiajame ture. Jis paskutinį kovo savaitgalį vyks Adaži mieste Latvijoje.