Šiandien Vilniaus krepšinio mokykloje apsilankė legendinis Lietuvos krepšininkas Šarūnas Marčiulionis, kuris yra vienas iš projekto „3×3 mini krepšinis“ ambasadorių. Kartu su VKM treneriais buvo surengta treniruotė, kurios metu vaikai žaidė labiau jų fizinėms galimybėms priimtinomis sąlygomis. Šis krepšinio modelis iš esmės yra suaugusiųjų žaidimo modifikacija, pritaikyta vaikų poreikiams. Tikslas yra įvesti kuo daugiau komforto vaikams užsiiminėjant šia sporto šaka, pats žaidimas yra paprastesnis, neapipintas gausybe techninių taisyklių. 

Standartinėje aikštelėje pradedantiesiems nėra patogu žaisti dėl fizinės jėgos trūkumo, krepšys yra per aukštai, pati aikštelė yra per didelė. Fiziškomis savybėmis savo žaidimo metais išsiskyręs Š. Marčiulionis teigia, kad mini krepšinis senai turėjo būti įdiegtas treniruočių procesuose ir išskyrė šios atmainos privalumus: „Mano patirtis rodo, jog labai svarbu, ką mes praleidome praeityje, yra mokyti vaiką taisyklingai mesti į žemesnį krepšį. Taip sukuriama galimybė vaikui tobulinti savo metimo techniką, stovėseną, nepasitelkti tik fizinės jėgos, o gludinti savo įgūdžius. Visa šito esmė yra kelti vaikų techninį lygį – kamuolio valdymą, gynybą, distancijos/atstumo jautimą, perdavimų kokybę, kitus aspektus. Standartinėse aikštelėse sunkiau kokybiškai tokio amžiaus vaikams atlikti šiuos veiksmus. Mini krepšinyje viskas yra kompaktiškiau, formuojasi teisingas įgūdis.“ 

Mini krepšinio judėjimo suaktyvėjimas ir puoselėjimas sustiprėjo kai 3×3 krepšinis tapo olimpine sporto šaka: „Mes savotiški 3×3 mini krepšinio pionieriai, nes oficialių FIBA taisyklių šiam krepšinio modeliui dar nėra. Esame pirmieji, kurie aktyviai tuo užsiima. Man patikėjo Kosta Ilievas, 3×3 pasaulinių projektų vadovas, kad kartu su treneriais paruošime tam tikras rekomendacijas, vaizdinę medžiagą kaip vaikai jaučiasi žaisdami mini krepšinį, kokie yra specialistų atsiliepimai“, – projekto planus pristatinėjo Š. Marčiulionis.

​Buvęs krepšininkas iš savo patirties tvirtina, kokia svarbi žaidimo dalis yra 3×3 krepšinis, o tinkamai tai pritaikius vaikams galima tikėtis ir geresnių rezultatų ateityje: „Aš pats žaidžiau 3×3 būdamas jaunas, nostalgija apima pagalvojus. Prisimenu kokių teigiamų emocijų visa tai suteikia.“

​​Mini krepšinio dar vienas iš privalumų yra gana lengvas jo pritaikymas, reikalaujantis mažesnės infrastruktūros: „Pastačius sporto salų kompleksus būtų galima vaikus treniruoti žymiai intensyviau – daugiau krepšių, daugiau galimybių, daugiau treniruočių, o visų svarbiausia daugiau produktyvumo.“ Įvertinant 3×3 krepšinio vis didėjantį populiarumą pasaulyje netolimoje ateityje galime tikėtis, kad ir 3×3 mini krepšinio modelis bus vis labiau pritaikomas ir jauniausiems krepšinio entuziastams.

Akimirkos iš treniruotės: