Kontaktai

Vilniaus KM merginoms - sidabras, o vaikinams - ketvirtoji vieta

2018 10 08

Į pirmąją Lietuvos jaunučių ir sporto vilčių žaidynių taurės akistatą stojo Vilniaus KM I merginų komanda, kuri pusfinalyje po lygios ir permainingos kovos 54:46 (20:14, 11:20, 9:4, 14:8) palaužė finalo ketverto šeimininkes Alytaus krepšininkes.

Rungtynių pradžioje nei viena komanda nesugebėjo įgauti ryškesnės persvaros, tačiau antrąją pirmo kėlinio pusę geriau sužaidusios sostinės merginos pirmavo 20:14.

Antrame ketvirtyje alytiškės pradėjo rungtyniauti kiek aktyviau, netruko perimti iniciatyvą ir įpusėjus mačui jos jau buvo priekyje (34:31).

Trečiasis kėlinys buvo itin nerezultatyvus – abi pusės labai sunkiai rado kelių prie varžovių krepšio, tačiau truputį tikslesnės vėl buvo vilnietės, kurios prieš paskutinę rungtynių dalį susigrąžino persvarą – 40:38.

Paskutinio rungtynių ketvirčio pradžioje šeimininkės toliau neleido varžovėms atitrūkti, tačiau paskutinėmis mačo minutėmis kelios klaidos suteikė vilnietėms persvarą, šios jos nebepaleido ir iškovojo svarbią pergalę bei kelialapį į finalą.

Nugalėtojų gretose dominavo ir savo komandą į pergalę vedė Audronė Zdanevičiūtė, surinkusi net 36 taškus ir 16 atkovotų kamuolių. Ugnė Grigaliūnaitė pridėjo 9 taškus ir dar 16 atšokusių kamuolių.

Alytiškių komandoje išsiskyrė Amalija Pašajevaitė su 17 taškų ir 8 atkovotais kamuoliais bei Miglė Truncaitė, surinkusi 10 taškų ir atkovojusi 9 atšokusius kamuolius.

Deja, bet vaikinų pusfinalyje vilniečiai po atkaklios kovos 77:85 nusileido Klaipėdos ekipai.

Merginų finale susikovė Vilniaus I ir Klaipėdos I ekipos. Klaipėdietės po puikiai sužaistos rungtynių pabaigos 55:75 (13:21, 15:12, 16:17, 11:25) palaužė viešnias iš sostinės.

Nors rezultatas ir atrodo didelis, tačiau galima paminėti, jog rungtynių metu tokios didelės persvaros nebuvo – ji taip staigiai išaugo tik paskutiniame ketvirtyje.

Kovoje dėl bronzos susitiko Vilniaus I ir Panevėžio I vaikinų ekipos. Čia ir vėl vyko itin atkakli kova, tačiau puikiai paskutinį ketvirtį sužaidę panevėžiečiai 69:75 (18:18; 17:13, 17:14, 17:30) įveikė A. Šležo treniruojama Vilniaus I ekipą.

Ilgą laiką rungtynių kontrolę savo rankose turėjo vilniečiai, kurie nemažą mačo dalį ir pirmavo, tačiau itin gerai ir rezultatyviai puolime sužaistas paskutinis ketvirtis leido Panevėžio krepšininkams ne tik išlyginti rezultatą, bet ir jį persverti savo naudai.