Kontaktai

Trylikamečiai susirungė tarpusavyje U15 čempionate

2018 10 26

Spalio 25 d. krepšinio aikštelėje susitiko dvi Vilniaus krepšinio mokyklos trylikamečių komandos, treniruojamos Gintauto Reginos ir Edvino Justos.

Savo amžiaus grupėse U14 jie žaidžia skirtinguose divizionuose, Gintautas Regina – A, o Edvinas Justa – B divizione. Tačiau treneriai norėdami leisti vaikams įgyti daugiau žaidybinės patirties, dalyvauja ir metais vyresnių jaunučių U15 vaikinų čempionate, kur varžosi vienoje B diviziono grupėje.

Ir nors šis čempionatas nėra prioritetinis, suprantamas abiejų komandų noras laimėti tarpusavio dvikovą.

Į Vilniaus Ž. Augusto pagrindinės mokyklos sporto salę intrigą ir daug emocijų žadančios rungtynės sutraukė būrį žiūrovų - vaikus susirinko palaikyti tėveliai ir artimieji. Favoritais buvo laikomi šiose rungtynėse G. Reginos auklėtiniai, tačiau šias prognozes paneigti buvo nusiteikę jų varžovai. E. Justos treniruojamai komandai tai pavyko padaryti gana įtikinama persvara, ką rodo ir galutinis rungtynių rezultatas - 43:58. Šis rezultatas neatspindi kovos, kuri vyko kiekvienoje aikštelės vietoje. Antrajame kėlinyje spurtavę E. Justos auklėtiniai, persvaros nebepaleido, didesnę ar mažesnę ją išlaikė visų rungtynių metu.

Po rungtynių priešininkai aikštelėje draugiškai spaudė vieni kitiems rankas - mažieji sportininkai jau išmokę neišnešti emocijų už aikštelės ribų, juk vaikiška draugystė stipresnė už pergales ar pralaimėjimus.

Po rungtynių pakalbintas nugalėtojų komandos treneris Edvinas Justa sakė, kad šis laimėjimas vaikams labai svarbus.

"Psichologiškai ir emociškai tai labai svarbi pergalė, nes suteikia dar didesnį postūmį siekti aukštesnių tikslų - patekti į savo amžiaus grupės A divizioną. Reikia toliau sunkiai dirbti ir įrodyti, jog tai buvo ne vienkartinė sėkmė, o nuolat gerėjantis mūsų darbo rezultatas. Antras dalykas - tokios pergalės vaikams suteikia pasitikėjimo, jie supranta, kad gali kovoti su visais, nepaisant varžovų titulo ar statuso.

Manyčiau, kad pergalę lėmė kantrybė gynyboje ir tai, kad varžybų metu laikėmės numatyto plano. Tikrai džiaugiuosi, kad valdėme emocijas ir sunkiais momentais nepasimetėme, o dirbome kaip komanda ir pasiekėme pelnytą pergalę. Labai džiaugiuosi vaikinų atliktu darbu. Žaidėjai dar kartą įrodė, kad turi kovotojų charakterį.“

Kiekviena pergalė - tai apdovanojimas už sunkų darbą, kiekvienas pralaimėjimas - postūmis mokytis, tobulėti, būti dar geresniu. Tad komandoms norisi palinkėti mėgautis krepšiniu ir nenuilstamai siekti savų tikslų.


atgal