Kontaktai

Lietuvos U16 rinktinė iškovojo sidabro medalius

Lietuvos šešiolikmečių rinktinė tarptautiniame turnyre Turkijoje iškovojo antrą vietą. Tomo Purlio auklėtiniai turnyro finale 77:83 (13:29, 27:21, 21:14, 16:19) nusileido Prancūzijos rinktinei.

Varžovai labai sėkmingai pradėjo rungtynes ir po pirmo kėlinio turėjo 16 taškų persvarą. Lietuviams trečio kėlinio pabaigoje pavyko atkurti intrigą ir priartėti, bet lemiamomis akimirkomis prancūzai laimėjo atkarpą 13:2 ir įvirtino pergalę.

Lietuvių ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo Ąžuolas Tubelis, kuris pelnė 21 tašką (8 atk. kam.), 18 pridėjo Augustas Marčiulionis, po 14 – Edgaras Preibys (8 atk. kam.) ir Jokūbas Rubinas (8 atk. kam.).

Rinktinės kelias iki finalo klostėsi taip:

Pusfinalyje Lietuvos jaunučių (U16) jaunimo rinktinė įveikė Argentinos bendraamžius – 88:74 (22:24, 20:12, 24:26, 22:12).

Po pirmo ketvirčio trapią persvarą turėjo varžovai, tačiau lietuviai antrajame kėlinyje sėkmingai sužaidė gynyboje ir leidę argentiniečiams įmesti tik 12 taškų išsiveržė į priekį. Lemiamą persvarą lietuviai įgijo ketvirtajame kėlinyje ir iškovojo pergalę.

Lietuvos komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Ąžuolas Tubelis įmetęs 24 taškus (8 atk. kam.), 16 pridėjo Matas Makauskas, 15 – Jokūbas Rubinas, o Edgaras Preibys pelnė 11 taškų (11 atk. kam.).

Ketvirtfinalyje 124:62 (34:13, 21:26, 32:13, 37:14) buvo sutriuškinta Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė.

Lietuviai rungtynėse pirmavo nuo pirmos susitikimo minutės ir jau po pirmo ketvirčio turėjo 21-o taško persvarą. Antroje rungtynių pusėje šešiolikmečiai nemažino tempo ir iškovojo užtikrintą pergalę. Turnyro pusfinalyje lietuviai ketvirtadienį susikaus su Argentinos rinktine.

Lietuvių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Ąžuolas Tubelis, pelnęs 21 tašką, 16 pridėjo Jokūbas Rubinas, po 14 – Augustas Marčiulionis ir Emilis Butkus. Matas Repšys įmetė 13 taškų, Laurynas Virbalas 12, o Matas Makauskas 10 taškų.

Paskutinėse grupės etapo rungtynėse Tomo Purlio auklėtiniai 100:85 (25:25, 24:23, 25:14, 26:23) nugalėjo Serbijos rinktinę.

Rungtynės nuo pat susitikimo pradžios vyko atkakliai, o lietuviai lemiamą persvarą įgijo ketvirtajame kėlinyje, kai spurtavo ir po Lauryno Virbalo tritaškio įgijo 14-os taškų pranašumą (74:60). Per ketvirtą kėlinį lietuviai išsaugojo pranašumą ir iškovojo pergalę.

Lietuvos komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Augustas Marčiulionis, pelnęs 18 taškų, Matas Repšys įmetė 17, Ąžuolas Tubelis 16 (11 atk. kam.), o Laurynas Virbalas 15 taškų.

Antrosiose grupės rungtynėse Lietuvos šešiolikmečių rinktinė 54:73 (13:26, 11:16, 21:14, 9:17) turėjo pripažinti Prancūzijos bendraamžių pranašumą.

Lietuviai jau nuo rungtynių pradžios leido varžovams diktuoti žaidimo sąlygas (0:11), o įpusėjus rungtynėms šešiolikmečiai atsiliko 24:42. Trečiajame ketvirtyje lietuviams pavyko priartėti (45:55), tačiau prancūzai atlaikė lemiamą šturmą ir iškovojo pergalę.

Lietuvos komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Edgaras Preibys pelnęs 11 taškų (7 atk. kam.), po 10 taškų pridėjo Augustinas Marčiulionis (5 rez. perd.), Ąžuolas Tubelis (9 atk. kam.) ir Matas Repšys (7 atk. kam.).

Lietuvos jaunučių (U16) krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo tarptautinį turnyrą Turkijoje, rezultatu 82:61 (23:9, 18:16, 26:15, 15:21) buvo įveikti turnyro šeimininkai.

Lietuviai savo pranašumą pradėjo įrodinėti jau nuo susitikimo pradžios, kai pirmąjį ketvirtį laimėjo rezultatu 23:9. Vienu metu Lietuvos šešiolikmečiai pirmavo 30-ies taškų skirtumu (79:49), bet susitikimo pabaigoje aikštelės šeimininkams pavyko sumažinti atsilikimą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Ąžuolas Tubelis, pelnęs 15 taškų ir atkovojęs 7 atšokusius kamuolius. Matas Repšys pelnė 14 taškų ir atkovojo 8 atšokusius kamuolius. 12 taškų įmetė Emilis Butkus.