Kontaktai

Geriausių Lietuvos krepšininkų rinkimai – pokalbis su E. Butkumi

2018 11 13

Vilniaus krepšinio mokykla tęsia naują rubriką, kurioje kalbinsime į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) geriausių Lietuvos krepšininkų rinkimus patekusius Vilniaus KM auklėtinius. Primename, kad šiuose rinkimuose geriausiais praėjusių metų krepšininkais pretenduoja tapti net keturi Vilniaus KM auklėtiniai. Tarp pastarųjų ir viena mergina - Audronė Zdanevičiūtė. Krepšininkė praėjusį sezoną pradėjo būdama vos 14 metų amžiaus ir po savo 15-tojo gimtadienio į viršų kėlė „LIDL - Lietuvos moksleivių krepšinio lygos“ (MKL) jaunių U18 merginų krepšinio čempionato taurę. Kiti du Vilniaus KM auklėtiniai yra MKL jaunučių U16 ir jaunių U17 vaikinų krepšinio čempionato nugalėtojai – Ąžuolas Tubelis ir Augustas Marčiulionis, kurie peršoko Regionų krepšinio lygą (RKL) ir naująjį krepšinio sezoną pradėjo gindami Vilniaus „Perlo“ komandos, rungtyniaujančios Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), garbę. Dar vienas vaikinas, pretenduojantis į geriausio Lietuvos krepšininko titulą yra MKL 2017/2018 m. sezono metu įspūdingus statistinius rodiklius (27 tšk., 10 atk. kam. ir 26 naud. bal.) demonstravęs, atstovavęs metais vyresnių jaunučių U16 Lietuvos vaikinų rinktinę Europos čempionate ir MKL jaunučių U15 vaikinų krepšinio čempionato nugalėtojas – Emilis Butkus. Krepšininkas šį sezoną varžosi su dvejais metais vyresniais varžovais MKL jaunių U18 vaikinų krepšinio čempionate ir sėkmingai debiutavo RKL pirmenybėse.  

Antrasis mūsų pokalbio dalyvis yra E. Butkus, kuris su malonumu atsakė į Vilniaus krepšinio mokyklos pateiktus klausimus.

1. Emili, kaip vertini savo pasirodymą praėjusiais metais?

- Manau, kad praeitas sezonas man buvo tikrai neblogas. Su Vilniaus KM I komanda laimėjome „LIDL - Lietuvos moksleivių krepšinio lygos“ (MKL) jaunučių U15 vaikinų krepšinio čempionatą, o su Lietuvos U15 rinktine Ramūno Šiškausko turnyrą. Su savo bendraamžiais kaip ir viską pasiekiau, tačiau iki pilnos laimės manau pritrūko stabilesnio žaidimo antroje sezono dalyje.

2. Kokios patirties įgijai triumfuodamas MKL jaunučių U15 vaikinų krepšinio čempionate?

- Čempiono titulas buvo be galo svarbus tiek man, tiek ir komandai, finale įveikėme Sabonio KC komandą kuri savo sudėtyje turėjo net penkis rinktinės žaidėjus. Manau, kad visą sezoną žaidėme tikrai kokybiškai, žinoma bangavimo tokiame amžiuje niekaip neišvengsi, bet visumoje sezonas buvo geras ir čempiono titulas tapo vyšnia ant torto.

3. Ko naujo išmokai rungtyniaudamas su metais vyresniais vaikinais Europos (iki 16 metų) čempionate?

- Tai buvo be galo didelė patirtis, manau, kad mano pirmasis čempionatas vilkint Lietuvos rinktinės marškinėlius atmintyje išliks visą gyvenimą. Čempionate įgijau neįkainuojamos patirties, tai labai aukšto lygio turnyras krepšinio ir organizacine prasme. Manau, kad žaidėme tikrai neblogai, bet svarbiausių kovų metu tiesiog pritrūko sėkmės, tas ir lėmė tokią vidutinišką vietą galutinėje rikiuotėje. Tačiau, kad ir kaip viskas pasibaigė, tokios patirties, emocijų ir tiesiog gero laiko nekeisčiau į nieką.

4. Ką manai apie Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) iniciatyvą įsteigti geriausio Lietuvos krepšininko rinkimus?

- Manau, kad tai yra puikus paskatinimas ir įvertinimas geriausiems žaidėjams, tuo pačiu ir būdas išrinkti patį verčiausią šio titulo krepšininką.

5. Ką tau reiškia patekimas tarp geriausių metų krepšininkų?

Tiesa pasakius nustebau pamatęs save tarp kandidatų, renkami yra geriausi U16 krepšininkai, taigi man vien patekimas į šiuos rinkimus, būnant metais jaunesniu yra be galo didelis pasiekimas ir įvertinimas.

6. Ar tikiesi iškovoti geriausio metų krepšininko apdovanojimą?

Esu realistas, suprantu, kad šiemet tikrai nebuvau geriausias ir manau, kad yra vertesnių iškovoti šį apdovanojimą, esu laimingas vien būdamas tarp kandidatų.

7. Kaip manai, ar ateityje ir vėl pretenduosi į šį apdovanojimą?

Tai priklauso tik nuo manęs, nuo mano darbo ir noro toliau būti tarp geriausių. Tiesiog stengsiuosi kiek galėsiu, o ar pavyks - parodys laikas.

8. Ko palinkėtum vaikinams, kurie neseniai pradėjo krepšininko karjerą arba tik ruošiasi ją pradėti?

Manau, kad kiekvienas turi suprasti, be sunkaus darbo nieko nebus. Niekas negimė būdamas geru krepšininku. Reikia nuosekliai ir sunkiai dirbti siekiant savo tikslo, būtent to ir norėčiau palinkėti kiekvienam, kantrybės ir valios stengtis, bei tobulėti.

9. Iš kur tokie raumenys?

Manau, daug lemia genetika, bet formos palaikymas, mityba ir darbas treniruočių metu taip pat yra svarbūs faktoriai.

 

Visus maloniai kviečiame balsuoti už Vilniaus KM auklėtinius, jiems labai reikią Jūsų palaikymo. Savo balsą galite atiduoti čia: https://bit.ly/2zgs2z4


atgal