Kontaktai

Geriausių Lietuvos krepšininkų rinkimai – pokalbis su Ą. Tubeliu

2018 11 16

Vilniaus krepšinio mokykla tęsia naują rubriką, kurios metu kalbiname į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) geriausių Lietuvos krepšininkų rinkimus patekusius Vilniaus KM auklėtinius. Primename, kad šiuose rinkimuose geriausiais praėjusių metų krepšininkais pretenduoja tapti net keturi Vilniaus KM auklėtiniai. Tarp pastarųjų ir viena mergina - Audronė Zdanevičiūtė. Krepšininkė praėjusį sezoną pradėjo būdama vos 14 metų amžiaus ir po savo 15-tojo gimtadienio į viršų kėlė „LIDL - Lietuvos moksleivių krepšinio lygos“ (MKL) jaunių U18 merginų krepšinio čempionato taurę. Kiti du Vilniaus KM auklėtiniai yra MKL jaunučių U16 ir jaunių U17 vaikinų krepšinio čempionato nugalėtojai – Ąžuolas Tubelis ir Augustas Marčiulionis, kurie peršoko Regionų krepšinio lygą (RKL) ir naująjį krepšinio sezoną pradėjo gindami Vilniaus „Perlo“ komandos, rungtyniaujančios Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), garbę. Dar vienas vaikinas, pretenduojantis į geriausio Lietuvos krepšininko titulą yra MKL 2017/2018 m. sezono metu įspūdingus statistinius rodiklius (27 tšk., 10 atk. kam. ir 26 naud. bal.) demonstravęs, atstovavęs metais vyresnių jaunučių U16 Lietuvos vaikinų rinktinę Europos čempionate ir MKL jaunučių U15 vaikinų krepšinio čempionato nugalėtojas – Emilis Butkus. Krepšininkas šį sezoną varžosi su dvejais metais vyresniais varžovais MKL jaunių U18 vaikinų krepšinio čempionate ir sėkmingai debiutavo RKL pirmenybėse.  

Ketvirtasis ir paskutinysis mūsų pokalbio dalyvis yra Ą. Tubelis, kuris su malonumu atsakė į Vilniaus krepšinio mokyklos pateiktus klausimus.

1. Ąžuolai, kaip vertini savo pasirodymą praėjusiame sezone?

- Aš manau, kad visada yra galimybė pasirodyti geriau. Praėjusį sezoną vertinu teigiamai, nes iškovojau penkis titulus - EYBL (2001 m.), MKL (2001 m.), MKL (2002 m.), mokyklų žaidynių (su Žemynos gimnazija) ir jaunimo Eurolygos, tačiau tobulėjimui ribų nėra.

2. Kokios patirties įgijai rungtyniaudamas su vyresniais vaikinais ir iškovodamas jaunių U17 vaikinų krepšinio čempionato aukso medalius?

- Su šia komanda aš pradėjau treniruotis dar pirmoje klasėje, tai yra mano pirmoji komanda. Komandai vadovauja geri bei patyrę treneriai - Vytenis Tupčiauskas ir Edvinas Justa. Mūsų ekipa yra labai techniška, turime daug gerai pataikančių krepšininkų, gerai ginamės, pažįstame vienas kitą labai ilgai, tad susikalbame net ir be žodžių, todėl mūsų pagrindinis tikslas buvo kovoti dėl aukso medalių. Mes įgyvendinome šį tikslą ir tapome čempionais.

3. Ko naujo išmokai rungtyniaudamas Lietuvos vaikinų jaunučių (iki 16 metų) rinktinėje?

- Dalyvavimas Europos čempionate man suteikė neįkainojamos patirties. Čempionate kovojome prieš naujus varžovus, dauguma iš jų buvo labai pajėgūs, todėl žaisti nebuvo lengva.

4. Ką manai apie Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) iniciatyvą įsteigti geriausio metų krepšininko rinkimus?

- Iniciatyva yra labai gera, tačiau nežinau ar žiūrint objektyviai yra įmanoma išrinkti geriausią, kadangi visi nominuoti krepšininkai yra geri.

5. Ką tau reiškia patekimas tarp geriausių metų krepšininkų?

- Nelabai ką reiškia, nes aikštelėje reikia įrodyti kas yra geriausias.

6. Ar tikiesi iškovoti geriausio metų krepšininko apdovanojimą?

- Balsavimas parodys.

7. Kaip manai, ar ateityje ir vėl pretenduosi į šį apdovanojimą?

- Bus matyti.

8. Ko palinkėtum vaikinams, kurie neseniai pradėjo krepšininko karjerą arba tik ruošiasi ją pradėti?

- Toliau treniruotis, tobulinti įgūdžius ir žaisti gražų krepšinį.

9. Kaip žinia, tu turi dvynį brolį Tautvilą, kuris iš jūsų yra vyresnis? Ar vyresnėlio statusas jūsų šeimoje suteikia daugiau privilegijų?

- Tautvilas yra vyresnis netgi dviem minutėmis. Nuo pat vaikystės turime tokias pačias teises ir įsipareigojimus, geresnio ar blogesnio pas mus nėra

10. Kodėl Vilniaus „Rytas“, o ne Kauno „Žalgiris“?

- Nes mokyklą noriu baigti Vilniuje.

 

Visus maloniai kviečiame balsuoti už Vilniaus KM auklėtinius, jiems labai reikią Jūsų palaikymo. Savo balsą galite atiduoti čia: https://bit.ly/2zgs2z4


atgal