Kontaktai

Geriausių Lietuvos krepšininkų rinkimai – pokalbis su A. Marčiulioniu

2018 11 15

Vilniaus krepšinio mokykla tęsia naują rubriką, kurios metu kalbiname į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) geriausių Lietuvos krepšininkų rinkimus patekusius Vilniaus KM auklėtinius. Primename, kad šiuose rinkimuose geriausiais praėjusių metų krepšininkais pretenduoja tapti net keturi Vilniaus KM auklėtiniai. Tarp pastarųjų ir viena mergina - Audronė Zdanevičiūtė. Krepšininkė praėjusį sezoną pradėjo būdama vos 14 metų amžiaus ir po savo 15-tojo gimtadienio į viršų kėlė „LIDL - Lietuvos moksleivių krepšinio lygos“ (MKL) jaunių U18 merginų krepšinio čempionato taurę. Kiti du Vilniaus KM auklėtiniai yra MKL jaunučių U16 ir jaunių U17 vaikinų krepšinio čempionato nugalėtojai – Ąžuolas Tubelis ir Augustas Marčiulionis, kurie peršoko Regionų krepšinio lygą (RKL) ir naująjį krepšinio sezoną pradėjo gindami Vilniaus „Perlo“ komandos, rungtyniaujančios Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), garbę. Dar vienas vaikinas, pretenduojantis į geriausio Lietuvos krepšininko titulą yra MKL 2017/2018 m. sezono metu įspūdingus statistinius rodiklius (27 tšk., 10 atk. kam. ir 26 naud. bal.) demonstravęs, atstovavęs metais vyresnių jaunučių U16 Lietuvos vaikinų rinktinę Europos čempionate ir MKL jaunučių U15 vaikinų krepšinio čempionato nugalėtojas – Emilis Butkus. Krepšininkas šį sezoną varžosi su dvejais metais vyresniais varžovais MKL jaunių U18 vaikinų krepšinio čempionate ir sėkmingai debiutavo RKL pirmenybėse.  

Trečiasis mūsų pokalbio dalyvis yra A. Marčiulionis, kuris su malonumu atsakė į Vilniaus krepšinio mokyklos pateiktus klausimus.

1. Augustai, kaip vertini savo pasirodymą praėjusį sezoną?

- Praėjusį sezoną vertinu tikrai teigiamai. Man pavyko laimėti tiek savo metų (2002 m.), tiek ir metais vyresnių (2001 m.) „LIDL - Lietuvos moksleivių krepšinio lygos“ (MKL) jaunių U17 vaikinų krepšinio čempionatą. Apmaudu yra dėl Europos (iki 16 metų) čempionato, kur tikrai galėjome pasirodyti daug geriau.

2. Kokios patirties įgijai rungtyniaudamas su vyresniais vaikinais ir iškovodamas jaunių U17 vaikinų krepšinio čempionato aukso medalius?

- Žaidimas su metais vyresniais krepšininkais man leido priprasti prie fiziškai stipresnių ir greitesnių varžovų. Manau, kad šis faktorius man padėjo sparčiau tobulėti.

3. Ko naujo išmokai rungtyniaudamas Lietuvos vaikinų jaunučių (iki 16 metų) rinktinėje?

- Rungtyniauti prieš geriausius savo bendraamžius Europoje yra labai didelė ir svarbi patirtis. Manau, kad itin svarbios Europos čempionato rungtynės prisidėjo prie kiekvieno iš mūsų tobulėjimo.

4. Ką manai apie Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) iniciatyvą įsteigti geriausio metų krepšininko rinkimus?

- Šis apdovanojimas yra puikus paskatinimas siekti aukštesnių tikslų ateityje.

5. Ką tau reiškia patekimas tarp geriausių metų krepšininkų?

- Visada malonu, kai žmonės teigiamai įvertina tavo žaidimą. Patekimas tarp geriausių bendraamžių yra nemažas pasiekimas.

6. Ar tikiesi iškovoti geriausio metų krepšininko apdovanojimą?

- Apie asmeninius apdovanojimus stengiuosi galvoti kuo mažiau. Yra krepšininkų, kurie taip pat labai verti šio titulo, tad bus, kaip bus.

7. Kaip manai, ar ateityje ir vėl pretenduosi į šį apdovanojimą?

- Sunku pasakyti, viskas priklausys nuo mano tobulėjimo ir rezultatų.

8. Ko palinkėtum vaikinams, kurie neseniai pradėjo krepšininko karjerą arba tik ruošiasi ją pradėti?

- Svarbiausia mėgautis tuo ką darai ir kuo sunkiau dirbti, nes be atsidavimo yra labai sunku ką nors pasiekti krepšinyje.

9. Ar nepabosta, kai tave lygina su tėčiu?

- Nepabosta. Nesulaukiu daug palyginimų, nes manau, kad mūsų žaidimo stilius šiek tiek skiriasi. Tačiau pasiekti krepšinyje tiek, kiek jis man būtų labai didelis pasiekimas.

 

Visus maloniai kviečiame balsuoti už Vilniaus KM auklėtinius, jiems labai reikią Jūsų palaikymo. Savo balsą galite atiduoti čia: https://bit.ly/2zgs2z4


atgal